Gry

Spójrzcie na to. Zaprezentowano Dune: Awakening

przeczytasz w 1 min.

Trzeba przyznać, że pierwszy materiał promujący Dune: Awakening może się podobać. Nie wszyscy podskoczą jednak z radości na informacje o gatunku, na jaki postawili twórcy.

Dune: Awakening miłą niespodzianką Gamescom Opening Night Live

Pokaz Gamescom Opening Night Live przyniósł nie tylko spodziewane produkcje, ale również kilka niespodzianek. Do ich grona można zaliczyć pierwszy materiał promujący grę Dune: Awakening oraz garść informacji odnośnie tego, czego można się tutaj spodziewać.

Samo uniwersum stworzone przez Franka Herberta ma wielu sympatyków i to także wśród graczy. W gronie producentów widzących tu potencjał na grę znalazło się studio Funcom, które zdecydowało się postawić na survival, ale MMO. I ta ostatnia wzmianka będzie budziła mieszane odczucia. Można spodziewać się przy tym otwartego świata, podobno o bardzo dużych rozmiarach. Chodzi tu o planetę Arrakis, pierwsze spojrzenie na warunki tam panujące daje przywołany już zwiastun.

„Funcom od 20 lat przesuwa granice w gatunku MMO. To właśnie tam są nasze korzenie. Zbudowaliśmy na tym Conan Exiles, nasz pierwszy duży sukces w przestrzeni survivalowej. Z Dune: Awakening łączymy gatunki survival i MMO, aby stworzyć coś naprawdę wyjątkowego i ambitnego w uniwersum, które wszyscy tak bardzo uwielbiamy.” - Rui Casais, CEO Funcom

Dune: Awakening - zwiastun

Na datę premiery (i nie tylko) trzeba jeszcze poczekać

Jeśli jesteście w gronie tych, dla których Dune: Awakening wygląda obiecująco, musicie dość cierpliwie czekać na kolejne informacje dotyczące rozgrywki, a tym bardziej na datę premiery. Raczej nie jest to produkcja, która zadebiutuje w najbliższym czasie.

Można za to odnotować już teraz listę platform docelowych. Jak pokazano chociażby na zakończenie powyższego materiału wideo, Dune: Awakening trafi na PC oraz najmocniejsze konsole - PlayStation 5, Xbox Series X i Xbox Series S.

Źródło: Funcom

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  3
  Kurcze, zwiastun świetny. Po pierwszych scenach banan na twarzy stawał się coraz większy. A potem przyszedł moment, gdzie pojawił się napis MMO i czar prysł jak bańka mydlana:(
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   MMO czy nie ....... zapowiada się dobrze. oby nie było wtopy jak z CP2077
   • avatar
    AUTO6
    0
    Mam nadzieję, że będzie to bardziej survival w stylu Conan Exiles czy ARK niż duże MMO typu New World