Gry komputerowe

Warcraft 4

przeczytasz w 1 min.
  • Producent: Blizzard Entertainment
  • Wydawca: Blizzard Entertainment
  • Premiera: ???

Trzecia część genialnej strategii Blizzarda miała swoją premierę w połowie 2002 roku. Po drodze pojawił się jeszcze dodatek z podtytułem The Frozen Throne, ale w 2004 roku nastała era World of Warcraft. I dobrze, ale gigantyczny sukces sieciowego mmorpega był również gwoździem do trumny tradycyjnego rtsa.  O czwartej części cyklu osadzonego w świecie Azeroth wiadomo niewiele, chociaż co pewien czas kolejne portale powołują się na „zaufane źródła”, według których gra już powstaje.

Informacji jest co kot napłakał i na dodatek większość z nich to wierutne bzdury. Najsensowniej brzmi chyba niegdysiejszy news o sformowaniu przez Blizzard nowego zespółu, który opracowuje następcę Warcrafta III. Miało się to wydarzyć po zakończeniu prac nad wydanym w zeszłym roku StarCraftem II.

Warcraft
Czy przystojny Thrall wkroczy dumnie wraz z Warcraftem IV?

Brawo, ale cóż takiego ma zawierać to wiekopomne dzieło? Plotki mówią przede wszystkim o wsparciu gry na silniku StarCrafta II. Ponadto następca słynnej „trójki” ma zostać opracowany na kilka platform poza PC, m.in. PS3 i X360. Czy to możliwe? Podobno są rzeczy na niebie i ziemi o których filozofom się nie śniło. Tymczasem jeszcze jedna plota, wygenerowana jakiś czas temu przez serwis VGTribune. Ów portal obwieścił rozbicie kampanii na epizody, zapowiedział również jednego pewniaka wśród bohaterów - miałby nim być Thrall, wódz wojenny Hordy i władca krainy Durotar w Kalimdorze.

Warcraft
Nie tylko ty czekasz na Warcrafta IV

Podobno po planowanej na pierwszy kwartał przyszłego roku premierze Diablo III, Blizzard podejmie decyzję w sprawie Warcrafta IV. Wspaniale byłoby ponownie spotkać Thralla czy Arthasa, ale to na razie jedynie pobożne życzenia, do których spełnienia jest jeszcze bardzo daleko. A może nie? Jak myślicie?

Pamiętacie jeszcze trailer z W3?