Gry komputerowe

Gran Turismo 6

przeczytasz w 1 min.
  • Producent: Polyphony Digital
  • Wydawca: Sony Computer
  • Premiera: ???

Pogłoski o GT6 pojawiły się z chwilą zeszłorocznej premiery piątej odsłony wyścigów zaprojektowanych przez Kazunori Yamauchiego. Warto przypomnieć, że ojciec serii i dyrektor Polyphony jeszcze w trakcie zeszłorocznej imprezy SEMA 2010 oficjalnie potwierdził, że trwają prace nad GT6.

Gran Turismo

O tym, że panowie z Polyphony polerują już kolejne Gran Turismo wspomniał również niedawno Shuhei Yoshida, szef Sony World Wide Studios, chociaż dodał, że prace potrwają kilka lat. Skąd tak długi termin? Chodzi oczywiście o oczekiwaną premierę PlayStation 4. Najnowsze GT miałoby pojawić się już na nowej konsoli Sony. Tymczasem Polyphony dopieszcza jeszcze „piątkę”. Pojawiła się właśnie aktualizacja Gran Turismo 5 Spec 2.0, zapowiadane jest kolejne DLC. Czy to oznacza, że Yamauchi odłożył tymczasem projekt „szóstki” na półkę? 

O to raczej nie musimy się martwić. Również Sony na pewno pamięta zeszłoroczny boom na PlayStation 3 spowodowany premierą GT5, o czym wspomniał m.in. David Wilson, szef działu PR brytyjskiego Sony. Przypomnijmy jeszcze, że piąta gra z logo GT w zaledwie dwa dni od premiery sprzedała się w astronomicznej ilości niemal 2 milionów egzemplarzy, a już w lutym bieżącego roku osiągnęła grubo ponad 6 milionów kopii. Taki wynik właściwie gwarantuje graczom nową grę z serii, chyba że Polyphony zechce jeszcze jakiś czas odcinać kupony od sukcesu GT5…

Gran Turismo
Czy Yamauchi umieści w GT6 najlepszy polski samochód rajdowy?

Czego można spodziewać się w GT6? Yamauchi to konkretny facet. Obiecał w GT5 tysiąc samochodów? Jest ich nawet więcej. Dopracowany tryb multiplayer? Również o nim nie zapomniał. Na razie jednak ojciec dyrektor Polyphony nie chce rzucać podobnych obietnic na temat GT6. Szkoda.

Wideo otwierające GT5 Spec 2.0: