Gry komputerowe

Deus Ex

przeczytasz w 1 min.
  • Producent: Eidos
  • Wydawca: Square-Enix
  • Premiera: ???

Prekursor serii, Deus Ex z 2000 roku, był grą niemal genialną, o czym nie zapomniano nawet obecnie, jedenaście lat później.  Na początku bieżącego roku jeden z największych magazynów poświęconych komputerowej rozrywce – PC Gamer – przyznał Deus Ex pierwsze miejsce w rankingu najlepszych gier w historii.  Deus Ex: Bunt ludzkości, najnowszy produkt ze studia Eidos, miał swoją premierę raptem dwa miesiące temu i odniósł oczekiwany sukces. Czy bohater gry Adam Jensen pojawi się znowu?

Deus Ex
Deus Ex: Missing Link

Wiadomo nie od dziś, ze Eidos bardzo dba o serię. Mimo że stary Deus Ex z 2000 roku był wyprodukowany jeszcze przez Ion Strom, kanadyjski oddział Eidosu zadbał np. o to, aby fabuła była kontynuowana przez Harveya Smitha i Warrena Spectora – twórców prekursora – oraz Sheldona Pacotti, który pracował na kolejnymi wersjami.

Ci panowie odpowiedzialni są również za scenariusz zbliżającego się wielkimi krokami pierwszego DLC zatytułowanego Brakujące Ogniwo (The Missing Link).  Premiera dodatku już w drugiej połowie października, ale wielu graczy zastanawia się nieśmiało co będzie dalej. Czy pożegnamy się z Adamem Jensenem? Wyruszymy w przyszłość, poza rok 2027?

Deus Ex
Deus Ex: Missing Link

Spekulacje w sieci ograniczają się właściwie tylko do otwartych dyskusji na forach i sporadycznych chlapnięć przedstawicieli Eidosu. Przypomnijmy choćby wypowiedź dyrektora artystycznego firmy, Jonathana Jocques-Belletete, który jeszcze w zeszłym roku stwierdził w wywiadzie dla Eurogamera, że Eidos już szykuje „wielkie rzeczy” po premierze Buntu Ludzkości, ale niestety nie może zdradzić nic więcej, bo „by go za to zastrzelili”. Ta odpowiedź przedstawiciela Eidos Montreal obowiązuje do dzisiaj, nikt tam nie chce zginąć od head-shota. Powiedzmy sobie szczerze, możemy być pewni, że seria będzie kontynuowana. Kiedy? To już trudniejsze pytanie…

Deus Ex: Missing Link DLC Wideo: