Gry komputerowe

Crysis 3

przeczytasz w 1 min.
  • Producent: Crytek Studios
  • Wydawca: Electronic Arts Inc.
  • Premiera: ???

Po krwistej akcji dowódcy Delta Force, przeprowadzonej  m.in. w Nowym Jorku roku pańskiego 2032, szybko pojawiły się głosy niewyżytych graczy, którzy chcieli więcej. Mimo że od premiery Crysis 2 minęło dopiero nieco ponad pół roku, wyobraźnię fanów przeboju ze studia Crytek rozpalają przecieki dotyczące trzeciej odsłony efektownego FPS-a.

Crysis 2
Czy w trzecim Crysis będę jeszcze większy i silniejszy?

Przypomnijmy, że w styczniu Cevat Yerli, prezes niemieckiego Cryteka, deklarował odpalenie projektu Crisis z numerkiem trzy w tytule. Warunek jaki stawiał był tylko jeden. Druga część cyklu miała osiągnąć dobry wynik sprzedaży. Czy trzy miliony dotychczas sprzedanych egzemplarzy zadowolą pana prezesa? Na razie nie wiadomo.

Crysis 2
Damska toaleta to nie najlepsze miejsce, żeby wyjaśnić trudne sprawy.

W lipcu Yerli ponownie wypowiedział się o nowym projekcie podczas rozmowy z NowGamerem. Oczywiście niczego nie obiecał, ale wspomniał, że firma „poszukuje możliwości kontynuowania Crysis”. Być może wspomniana, trzymilionowa sprzedaż C2 ułatwi te wyczerpujące poszukiwania. Pewne obawy co do rychłego skonkretyzowania projektu budzą przecieki dotyczące aktualnych prac Crytek nad nowymi tytułami. Informacja pojawiła się poprzez portal LinkedIn, gdzie programista rozgrywki i animacji obu części Crysis – David Ramos - zamieścił swój profil. Wynika z niego, że gość pracuje nad czymś nowym i nie jest to kontynuacja Crysis. Oczywiście nie wyklucza to możliwości, że tajemniczy projekt jest przygotowywany jednocześnie z Crysis 3. Co będzie dalej? Układ plam na słońcu nie daje odpowiedzi na to pytanie. Pozostaje liczyć na tradycyjne przecieki z siedzimy Cryteka.

A oto gameplay z Crysisa 2:


Fanom Crysisa polecamy również nasz test: Crysis 2 - optymalne karty graficzne