Gry komputerowe

Dead Space 3

przeczytasz w 1 min.
  • Producent: EA Games
  • Wydawca: Electronic Arts Inc.
  • Premiera: ???

Pierwsze wieści o Dead Space 3 pojawiły się jeszcze w połowie 2009 roku. Serwis Variety zamieścił informacje jakoby plany dotyczące trzeciej części mrocznego survival horroru były już skonkretyzowane przez rozpoczęciem prac nad Dead Space 2, które zostało wydane pod koniec stycznia 2011. Kolejne ważne info pojawiło się podczas konferencji Goldman Sachs, w lutym, kiedy to prezes EA stwierdził, że poziom 5 mln sprzedanych egzemplarzy Dead Space osiągnie prawdopodobnie po premierze części trzeciej.

Z innych przecieków, m.in. programu The Headlines, którego ekipa odwiedziła siedzibę EA i przypadkowo nagrała wywieszone logo oraz grafiki z DS3, można odnieść wrażenie, że projekt jest już w fazie produkcji. Co prawda EA zaprzeczyła tym doniesieniom, ale niewiele później pojawiły się inne interesujące przecieki.

Dead Space
Tańcz mała, tańcz!

Najnowsze pochodzą m.in. z serwisu Siliconer, który za pośrednictwem „dobrze poinformowanego źródła” zdobył cenne i podobno prawdziwe informacje. Najciekawszą jest chyba planowane uniwersum gry, którym ma być lodowa planeta Tau Volantis. Bohater trylogii, Issac Clarke, rozbija się na wspomnianym martwym, mroźnym gigancie i wyrusza na poszukiwanie innych ocalałych. Spotyka znaną z Dead Space 2  Ellie Langford oraz niejaką Jennifer, której celem jest odnalezienie tajemniczego Kodeksu. Brzmi ciekawie.

Jeszcze jednym niepotwierdzonym newsem są nowe stwory w grze, które określono mianem „hive mind”. Nie wiadomo o nich nic, poza tym, że atakują w grupie i będą sterowane przez jakiś wyższy umysł.

Dead Space

Jeszcze jedna nowina z serwisu SIliconer dotyczy psychicznej kondycji bohatera. Okazuje się, że wydarzenia z wcześniejszych przygód odbiły piętno na jego umyśle i doprowadziły do rozdwojenia jaźni Isaaca. Shadow Isaac, zwizualizowana podświadomość Clarka, ma mu towarzyszyć podczas misji na Tau Volantis i komentować jego poczynania.  Czy taki schizoidalny pomysł na sens?

Oczywiście powyższe informacje nie zostały potwierdzone przez Electronic Arts. Właściwie gra nie została nawet oficjalnie zapowiedziana, pewne znaki na niebie i siebie sugerują jednak, że stanie się to już wkrótce.

Dla przypomnienia gameplay z Dead Space 2: