Gry komputerowe

Doom 4

przeczytasz w 1 min.
  • Producent: id Software
  • Wydawca: Bethesda Softworks
  • Premiera: 2012-2014?

O czwartym Doomie ptaszki ćwierkały już dawno, a wyobraźnie fanów rozpalały wypowiedzi na przykład Todda Hollensheada, CEO id Software, który stwierdził w jednym z wywiadów, że „firma poluje na najznamienitsze mózgi z branży”. Być może chłopakom znudziła się już pizza i pączki, chociaż bardziej prawdopodobna interpretacja mówi, że chodziło o najwyższej klasy fachowców, którzy pomogą w zbożnym dziele kreacji nowej Zagłady.

Doom
Polowanie na mózgi czas zacząć

Przypomnijmy, że od 1993 do 2004 roku pojawiły się trzy gry o anonimowym marine, który dzielnie walczył z plagą demonów (nie licząc Doom 3: Resurrection of Evil, niesamodzielnego dodatku z 2005 roku). Prosta jak drut fabuła Dooma nigdy nie była problemem, który spędzałby Carmackowi i Romero sen z powiek, a tym bardziej nie kłopotali się nią gracze. Scenariusz czwartej odsłony ma być pod tym względem wręcz wyrafinowany. Gwarantem meandrów historii ma być Graham Joyce, czterokrotny zwycięzca British Fantasy Award i dwukrotny Word Fantasty Award, znany w Polsce z powieści Requiem i Indigo. Co takiego fantastycznego Joyse doda do BFG 9K i góry flaków? Jak myślicie?

Doom
Czy słyszałeś już, że trwają prace nad Doom 4?

Jeszcze krótko o innych zapowiadanych kwiatkach. Rozgrywka ma być bardziej nastawiona na akcje a mniej na czysty horror, bohaterem ponownie będzie osamotniony marine. Nowy silnik gry – Tech 5, na którym postawiono najnowszą grę id Software – Rage – wspiera głownie programistów, nie graczy, ale z oceną napędu poczekajmy jeszcze na efekty pracy id. I jeszcze najważniejsza kwestia. Kiedy premiera? To pytanie musi pozostać bez odpowiedzi. Obawiam się jednak, że rok 2012 może być za krótki dla godnego i właściwego przygotowania premiery tak znamienitego tytułu.

Pamiętacie jeszcze Dooma 3? Oto przykładowy gameplay:

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login