Gry komputerowe

Seria Manhunt

przeczytasz w 1 min.

Wydawca:Take-Two
Platformy:PC, Playstation 2, Sony PSP, Xbox, Nintendo Wii

Manhunt to jedna z najgłośniejszych a zarazem niedocenionych przez krytyków serii utalentowanego studia Rockstar Games.  Tym razem jednak twórcy wielce kontrowersyjnej marki Grand Theft Auto postanowili pójść za ciosem i zaserwować graczom chyba najbardziej drastyczną i brutalną grę jaka kiedykolwiek powstała.

Bo jak inaczej nazwać można produkcję, w której głównym celem jest sadystyczna eliminacja niczego niespodziewających się przeciwników? Oczywiście niezwykła brutalność rozgrywki wymagała pewnego uzasadnienia w fabule gry.

I tak pierwsza część serii opowiadała historię skazanego na śmierć mordercy, który po wykonaniu na nim wyroku budzi się w środku chorego reality show i aby przeżyć, musi stawić czoła polującym na niego gangom przestępców.

W drugiej części gracz wcielał się w naukowca, który na skutek nieprzewidzianych okoliczności i z chęci zemsty staje się pomocnikiem psychopatycznego mordercy. 

W obu odsłonach serii głównym elementem rozgrywki są spektakularne i naprawdę makabryczne egzekucje przy użyciu najróżniejszych przedmiotów. Nawet zwykła torba plastikowa mogła służyć tutaj za broń.

Jakby tego było mało, każda z egzekucji, a jest ich całkiem sporo, występuje w trzech poziomach drastyczności – od najmniej krwawej do istnej masakry. O poziomie brutalności serii Manhunt może świadczyć fakt, że wiele krajów zakazało jej dystrybucji na własnym terytorium. Jednym z nich była Wielka Brytania, która jak dotąd rzadko korzystała z takiej formy cenzury.

Tytuły wchodzące w skład serii:

  • Manunt (18 listopada 2003 – PS2; 20 kwietnia 2004 – PC i Xbox)
  • Manhunt 2 (29 października 2007)