Gry komputerowe

Brothers In Arms: Hell’s Highway

przeczytasz w 1 min.

Wydawca:Ubisoft
Platformy:PC, Playstation 3, Xbox 360
Data wydania:7 października 2008

Brothers In Arms: Hell’s Highway to już trzecia odsłona niezwykle ciekawie zrealizowanej serii strzelanin FPS osadzonych w czasie II wojny światowej.

Tym, co wyróżnia gry z tego cyklu, jest możliwość wykorzystania podstawowych taktyk pola walki podczas wydawania rozkazów oddziałom pozostającym pod naszym dowództwem. System ten skonstruowany został na tyle przejrzyście, że jego obsługa jest wyjątkowo intuicyjna i w żaden sposób nie utrudnia rozgrywki. Nie to jednak jest powodem znalezienia się Brothers In Arms: Hell’s Highway w naszym zestawieniu.

Twórcy serii, studio Gearbox Software, podczas prac nad tą konkretną częścią cyklu postawiło sobie za cel jak najrealniejsze przedstawienie okropności wojny i to nie tylko podczas przerywników fabularnych, ale również podczas zwykłej rozgrywki. Czy to się udało? Jak najbardziej tak.

Mało kto pewnie o tym wie, bo Brothers In Arms: Hell’s Highway nie spotkała się w naszym kraju z wielce entuzjastycznym przyjęciem, ale to w tej produkcji możemy doświadczyć naprawdę potężnej dawki przemocy i brutalności. Urywanie kończyn czy odstrzeliwanie części głowy to tylko wierzchołek góry lodowej. 

Niedowiarkom polecam obejrzenie filmu przygotowanego przez jednego z miłośników trzeciej odsłony Brothers In Arms. Uprzedzam jednak z góry – film zawiera naprawdę drastyczne sceny!