Gry komputerowe

X-Men Origins: Wolverine

przeczytasz w 1 min.

Wydawca:Activision
Platformy:PC, Playstaton 2, Playstation 3, Sony PSP, Nintendo DS, Nintendo Wii
Data wydania:1 maja 2009

Wolverine to obok Spidermana jedna z najlepiej rozpoznawalnych a zarazem najbardziej lubianych postaci uniwersum Marvela.

Niewątpliwie do wzrostu jego popularności przyczyniły się filmy z serii X-Men z Hugh Jackmanem w roli superbohatera. Niestety mimo dużego zainteresowania postacią Wolverine’a jak dotąd nie było porządnej produkcji, która dawałaby możliwość wcielenia się w niego.

Sytuacja zmieniła się w momencie premiery najnowszego filmu kinowego X-Men Geneza: Wolverine, gdyż wraz z nim na półki sklepowe trafiła gra pod tym samym tytułem. Nie trudno domyślić się, że wydarzenia znane z filmu stały się punktem wyjścia dla twórców tejże produkcji.

Zaserwowali niezwykle dynamiczną rozgrywkę nie stroniącą od pokazywania drastycznych i pełnych przemocy scen. Wolverine uzbrojony w szkielet wykonany z adamantium i wysuwane z dłoni szpony przebija się przez kolejne tabuny wrogów, nie przebierając w środkach.

Możliwości jest tutaj wiele – obcinanie kończyn, wbijanie przeciwników na pale, zrzucanie ich w przepaść, szybkie egzekucje, a wszystko bardzo brutalne i krwawe. Cóż, trudno oczekiwać, żeby mając taki arsenał nasz bohater głaskał przeciwników, ale nie sposób oprzeć się wrażeniu, że twórcy gry chcieli odwrócić tym naszą uwagę od oklepanego schematu całej rozgrywki.

Czy im się to udało? Raczej tak, bo pomimo niewielkiej oryginalności całego projektu rozgrywka jest niezwykle wciągająca. O ile oczywiście nie drażni was przesadna brutalność.