Gry komputerowe

Seria Condemned

przeczytasz w 1 min.

Wydawca:SEGA
Platformy:PC, Xbox 360, Playstation 3

Condemned to dość niezwykła seria psychologicznych thrillerów. Mamy tu bowiem i elementy survival horroru  i skradanki, i gry detektywistycznej.

Wszystko mroczne, ciemne i pełne grozy. Tu wszędzie czuje się strach i jest to uczucie wręcz porażające. Bohaterem 2 części gry jest Ethan Thomas, były agent FBI wydziału zabójstw, który zajmuje się tropieniem seryjnych i psychopatycznych morderców.

Dzięki doskonałym umiejętnościom detektywistycznym Thomas potrafi zagłębić się w tok myślenia największych sadystów i psychopatów, co znacząco pomaga w rozwiązywaniu kolejnych zagadek. Droga do celu nie jest jednak prosta i wiele razy skrzyżuje się z różnej maści przeciwnikami, którzy nie stronią od brutalnej przemocy.

Nasz bohater potrafi się bronić na wiele różnych sposobów i do eliminacji kolejnych wrogów nie zawaha się użyć każdego dostępnego pod ręką przedmiotu. Może to być deska nabita gwoździami, młotek, kula inwalidzka czy nawet proteza ręki.

W ostateczności może również skorzystać z elementów otoczenia, wbijając głowę przeciwnika w telewizor czy rozłupując mu czaszkę w prasie drukarskiej. Oczywiście wszystko to przedstawione jest w sposób jak najbardziej realistyczny. Trudno się zatem dziwić uznaniu tej serii za jedną z najbardziej brutalnych i drastycznych w dotychczasowej historii elektronicznej rozrywki.

Tytuły wchodzące w skład serii:

  • Condemned: Criminal Origins (2005)
  • Condemned 2: Bloodshot (marzec 2008)

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login