Gry komputerowe

Seria The Suffering

przeczytasz w 1 min.

Wydawca:Midway Games
Platformy:PC, Playstation 2, Xbox

Twórcom serii The Suffering udało się z powodzeniem połączyć najlepsze elementy survival horrorów, takich jak choćby Silent Hill z brutalnością i drastycznością niektórych gier akcji pokroju wielce kontrowersyjnego Manhunta.

Ten specyficzny mix zaowocował całkiem udanymi produkcjami, które docenione zostały zarówno przez krytyków, jak i samych graczy. Bohaterem całej serii jest Torque, który został skazany na karę śmierci za zabójstwo swojej żony i dzieci. Co ciekawe, nie pamięta on kiedy i w jaki sposób tego dokonał.

Czekając na wykonanie zasądzonego wyroku miejsce jego osadzenia nawiedzone zostaje przez hordy niesamowitych potworów, które powoli wymordowują wszystkich ludzi znajdujących się na terenie więzienia. Naszemu bohaterowi nie pozostaje więc nic innego jak ucieczka. Oczywiście po trupach przeciwników.

Środkami eksterminacji jest tu kilkanaście rodzajów broni oraz możliwość przeistoczenia się w żądną krwi bestie. Pomimo olbrzymiej dawki przemocy i wielu drastycznych scen, seria nie zatraciła tego, co w jej gatunku najważniejsze – klimatu grozy i wszechobecnego strachu.

Warto dodać, że dzięki naprawdę pomysłowym rozwiązaniom graficznym i dźwiękowym napięcie budowane jest niezwykle umiejętnie, tak aby gracz nie poczuł się przytłoczony atmosferą i kolejnymi brutalnymi starciami z przerażającymi przeciwnikami. Celem twórców nie było przecież odstraszenie gracza od dalszej rozgrywki, ale zapewnienie mu jak najmocniejszych wrażeń.

Tytuły wchodzące w skład serii:

  • The Suffering (25 maja 2004)
  • The Suffering: Ties That Bind (27 września 2005)

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login