Gry

Prince of Persia

przeczytasz w 1 min.
 PEGI:
Ograniczenia wiekowe
Producent:Broderbund Software
Wydawca:Broderbund Software
Dystrybutor PL:brak
Gatunek:zręcznościowo-platformowa
Premiera:23 kwietnia 1989 r.
 


»
Przejdź do listy wszystkich gier

 

 

Gra olśniła wszystkich niesamowitą jak na tamte czasy animacją komputerową i niespotykanym dotąd podejściem do rozgrywki. Książe Persji stawiał przed nami niebagatelne wyzwanie, jakim było uwolnienie księżniczki z rąk złego wezyra. Na jego wykonanie mieliśmy tylko godzinę, i to godzinę czasu rzeczywistego! A droga do celu pełna była przeróżnych niebezpieczeństw – od ciężkich do pokonania strażników po wymyślne pułapki. Oj, można tu było się nieźle napocić. Trzeba przyznać, że ograniczenie czasowe mocno podkręcało dynamikę całej zabawy.

I pomyśleć, że to wszystko było dziełem jednego człowieka, Jordana Mechnera. W dodatku Mechner nie dysponował ani ogromnym budżetem, ani nowoczesną technologią. Wystarczyła kamera wideo i nagranie własnego brata, które powołało do życia jednego z najsłynniejszych bohaterów gier. Oto, co robi pasja!

Rosnąca popularność sieciowych usług PlayStation Network i Xbox Live spowodowała, że gra-legenda doczekała się odświeżenia. I tak w 2007 roku w sieci zadebiutowała unowocześniona edycja pierwszego Prince of Persia z poprawioną oprawą graficzną i niezmienioną koncepcją rozgrywki. Jeśli więc chcielibyście zmierzyć się z legendą, jest ku temu świetna okazja.