Gry

Unreal

przeczytasz w 1 min.
  PEGI:
Ograniczenia wiekowe
Producent:Epic Games
Wydawca:GT Interactive
Dystrybutor PL:Licomp Empik Multimedia
Gatunek:strzelanina FPS
Premiera:15 maja 1998 r.
 


»Przejdź do listy wszystkich gier

 

 

 

Po pojawieniu się na rynku kultowych już obecnie Dooma i Quake'a mało kto wierzył, że jakakolwiek gra będzie im w stanie realnie zagrozić. Ku zaskoczeniu wszystkich niemalże znikąd pojawił się doskonały Unreal, który nie dość, że przyćmił popularność swych rywali, to na dodatek na zawsze odmienił oblicze pierwszoosobowych strzelanin. Stworzony na potrzeby tej gry silnik graficzny wykorzystywany jest po dziś dzień w wielu przeróżnych produkcjach. Oczywiście w międzyczasie przeszedł on ogrom modernizacji i ulepszeń (aktualna wersja nosi oznaczenie 3.5), co nie zmienia jednak faktu, że Unreal Engine to jeden z najpopularniejszych obecnie silników w branży elektronicznej rozrywki.

I pomyśleć, że wszystko zaczęło się od mało skomplikowanej futurystycznej strzelaniny... Unreal zdołał oczarować nas jednak intrygującą fabułą, świetną oprawą graficzną i rewelacyjnym klimatem, w którym ciarki po plecach  przebiegały stadami.  O tym jak wielka była to produkcja  może świadczyć fakt, że nasze rodzime CD-Action zrobiło dla tej gry wyjątek i po raz pierwszy w historii czasopisma przyznało jej prestiżową notę 10/10.

Jedyną skazą na tym diamencie był tryb wieloosobowy. Epic Games szybko się zrehabilitowało, wydając rok później grę skupiającą się wyłącznie na rozgrywce sieciowej. Innymi słowy, bez pierwszego „Nierealnego” nie byłoby rewelacyjnego Unreal Tournament.