Gry

Puzzle Quest: Challenge of the Warlords

przeczytasz w 1 min.
Wymagania wiekowe: 3+
Producent: Infinite Interactive
Wydawca:D3 Publisher
Dystrybutor PL:CD Projekt
Gatunek:gra logiczna/strategia
Premiera PL:12 czerwca 2008 r.
Cena rynkowa:19,90 zł -29,90 zł

Rzadko zdarzają się produkcje, które pomimo prostoty i skromnej oprawy graficznej potrafią przyciągnąć do siebie ogromną rzesze graczy. Niskobudżetowy Puzzle Quest należy właśnie do tego wąskiego grona gier, których wyjątkowość nie polega ani na super skomplikowanej mechanice rozgrywki, ani rzucających na kolanach efektach wizualnych. Tytuł ten zaskakuje nas czymś zupełnie innym - nowatorskim podejściem do gatunku RPG. Konstrukcja  Puzzle Questa opiera się bowiem na oryginalnym połączeniu elementów znanych z gier RPG z logiczną zabawą w kulki, przypominającą słynne już Bejeweled.

I chociaż wykonanie gry jest bardziej niż skromne - statyczne, malowane obrazki, to jednak w żaden sposób jej to nie ujmuje. Co więcej, dzięki temu właśnie Puzzle Quest nabiera całkowicie wyjątkowego charakteru produkcji stworzonej dla potrzeby złapania oddechu, czy odstresowania się po ciężkim dniu pracy. Podobnie jak inne tego typu gry, także i ta kryje w sobie niewyczerpane wręcz pokłady grywalności.

Puzzle Quest to gra ponad podziałami, która potrafi zainteresować praktycznie każdego gracza, niezależnie od jego upodobań. I w tym właśnie tkwi siła tego tytułu i powód, dla którego znalazła się w zestawieniu najlepszych klasyków.