Gry

Hitman: Krwawa Forsa

przeczytasz w 1 min.
Wymagania wiekowe: 18+
Producent: IO Interactive
Wydawca:Square Enix/ Eidos
Dystrybutor PL:Cenega Poland
Gatunek:gra akcji
Premiera PL:24 sierpnia 2006 r.
Cena rynkowa:29,90 zł

Nie ma chyba gracza, który nie znałby charakterystycznego bohatera serii Hitman. Łysy jak kolano z wytatuowanym na potylicy kodem paskowym agent 47 to postać tak niezwykła, że zdołała przyciągnąć nawet zainteresowanie Hollywood. I nie ma co się temu dziwić, skoro opowieść o przygodach  bezkompromisowego płatnego zabójcy, a właściwie jego zleceniach, okazała tak wielkim hitem. Spragnieni emocji gracze łykali kolejne pojawiające się odsłony tej niesamowitej serii niczym gęś kluski.

Twórcy postawili przed sobą ambitny cel ulepszania cyklu z każdą tworzoną częścią i - co rzadkie w branży gier - ten zabieg im się udał. Między innymi dlatego w naszym zestawieniu znalazł się właśnie Hitman: Krwawa Forsa, czyli ostatni odcinek przygód agenta 47, jaki pojawił się na rynku. Poza tym to aktualnie jedyna dostępna w Polsce gra z tego cyklu.

Czym Hitman zasłużył sobie na tak wielką popularność? Z pewnością niecodziennym podejściem do rozgrywki. Nigdy wcześniej żaden z producentów nie wpadł na pomysł, aby dać graczom możliwość wcielenia  się w płatnego zabójcę, który nie rozdaje kulek gdzie popadnie, tylko metodycznie i dyskretnie eliminuje zlecone mu cele. I choć da się tu dostrzec pewne podobieństwa do serii Thief czy Splinter Cell, to jednak produkcji studia IO Interactive dużo bliżej do przysłowiowego symulatora niż skradankowej gry akcji. Złożona mechanika rozgrywki oddająca nam do dyspozycji olbrzymi wachlarz możliwości, premiująca wykonywanie zleceń bez świadków, pomimo upływu czasu od jej pierwszej prezentacji nadal kusi swoją niepowtarzalnością i olbrzymią dawką grywalności.