Gry

Gears of War

przeczytasz w 1 min.
Wymagania wiekowe: 18+
Producent: Epic Games
Wydawca:Microsoft Games Studios
Dystrybutor PL:CD Projekt
Gatunek:gra akcji
Premiera PL:21 grudnia 2007 r.
Cena rynkowa:29,90 zł

Gears of War to bez wątpienia jedna z najlepszych gier akcji, jakie pojawiły na komputery PC. Choć jej korzenie sięgają produkcji konsolowej,  to jednak - co zdarza się wyjątkowo rzadko - nie miało to dla graczy większego znaczenia. Epic Games stanęło bowiem na wysokości zadania i zaserwowało bardzo dobrą konwersję z kilkoma dodatkowymi rozdziałami stworzonymi specjalnie z myślą o posiadaczach poczciwych pecetów. Wprawdzie nie obyło się też bez pewnych problemów technicznych, ale zostały dość szybko naprawione.

Produkcja Epic Games nie powala na kolana ani wybitną linią fabularną, ani też oprawą graficzną. Jednak dzięki połączeniu najciekawszych elementów z gier pokroju Dooma czy  Resident Evil rozgrywka nie ma sobie równych. Szybka, dynamiczna, brutalna i wciągająca strzelanina ze świetnie zrealizowanym systemem osłon i sporym arsenałem broni to coś, czego na rynku gier PC bardzo brakowało. Produkcja ta od początku „skazana” więc była na ogromny sukces. Czy zasłużony? Jak najbardziej.

Rewelacyjna grywalność, świetny klimat i emocjonująca rozgrywka także w kooperacji z innym graczem to coś nie do przecenienia. I choć Gears of War kojarzony jest przede wszystkim z konsolami Xbox 360,  to jednak jej wersja pecetowa w pełni zasłużyła na miano jednego z najlepszych klasyków na komputery PC.