Gry

Call of Duty 4: Modern Warfare

Wymagania wiekowe: 16+
Producent: Infinity Ward
Wydawca: Activision Blizzard
Dystrybutor PL: Licomp Empik Multimedia
Gatunek: strzelanina FPS
Premiera PL: 9 listopada 2007 r.
Cena rynkowa: 69,90 zł

Wybór akurat tego tytułu do naszego zestawienia najlepszych klasyków dla klasycznych komputerów PC może wydawać się nieco kontrowersyjny. Jest to przecież stosunkowo świeża produkcja, a dodatkowo poprzedzona całą serią naprawdę rewelacyjnych gier spod znaku Call of Duty.

Mimo to jednak to właśnie pierwsza część Modern Warfare będącej czymś w rodzaju spin-offu legendarnej już serii, przynajmniej w moim odczuciu, zasługuje na największe uznanie. Nie tylko dlatego, że oferuje dynamiczną i pełną emocji kampanię dla pojedynczego gracza, świetny klimat i bardzo dobrą oprawę audiowizualną. Liczy się tu przede wszystkim doskonale wyważony i niesamowicie grywalny tryb wieloosobowy [zgadzam się w 100%! - grający nałogowo na multi G. Kubera], który do tej pory jest jednym z najchętniej wybieranych przez społeczność sieciową i to nie tylko wśród posiadaczy komputerów PC, ale także graczy konsolowych.

Zróżnicowane opcje zabawy dla wielu graczy potrafią dostarczyć sporej frajdy, a co najważniejsze - są niesamowicie wciągające. Oczywiście nie można zapomnieć o całkiem niezłej kampanii fabularnej, ale w tym konkretnym przypadku jest on jedynie atrakcyjnym dodatkiem do zabawy sieciowej. Mimo to jednak warto sięgnąć po Call of Duty 4 nawet wówczas, gdy na myśl o potyczkach z innymi graczami nie popadamy w euforię. Każdy miłośnik strzelania znajdzie tu coś dla siebie.