Gry

Company of Heroes Antologia

przeczytasz w 1 min.
Wymagania wiekowe:  16+
Producent: Relic Entertainment
Wydawca:THQ
Dystrybutor PL:CD Projekt
Gatunek:strategia RTS
Premiera PL:26 marca 2010 r.
Cena rynkowa:59,90 zł

Company of Heroes to jedna z niewielu produkcji, o których śmiało można powiedzieć, że zmieniły oblicze  gier strategicznych. Twórcy gry, studio Relic Entertainment, miało już na swoim koncie podobne osiągnięcia. To oni odpowiadali za stworzenie wręcz rewolucyjnej jak na swoje czasy serii Homeworld. Udało im się też z powodzeniem przenieść bogate uniwersum Warhammera 40.000 na komputery PC.

Z takim dorobkiem nie trudno dziwić się wielkim oczekiwaniom graczy co do kolejnych produkcji. Na szczęście presja ta okazała się bodźcem do stworzenia jednej z najlepszych strategii czasu rzeczywistego ostatnich lat. Osadzone w klimatach II Wojny Światowej Company of Heroes zachwyciło graczy nie tylko dobrze opracowanym systemem rozgrywki czy zaawansowaną sztuczną inteligencją przeciwników, ale także wyjątkowym realizmem pola walki.

Dzięki silnikowi Essence Engine możliwe stało się niszczenie elementów otoczenia i sugestywne odwzorowanie wszelkich efektów z tym związanych, jak np. walenie się budynków czy powstawanie lejów po eksplozjach bomb. Co więcej, silnik ten pozwalał na takie zbliżenia kamery do pojedynczego żołnierza, że czasami to, co obserwowaliśmy na ekranie, przywoływało na myśl serię Call of Duty, a nie strategię RTS.

Company of Heroes to znakomita produkcja, która w pełni zasłużyła na miano klasyka strategii. Jeśli ktoś z was nie miał dotąd możliwości zagrania, to gorąco polecamy wydanie zawierające wszystkie produkcje z tej serii  - Company of Heroes: Kompania braci wraz z dodatkami Na lini frontu oraz Chwała Bohaterom.