Gry

World of Warcraft

przeczytasz w 1 min.
Wymagania wiekowe: 12+
Producent: Blizzard Entertainment
Wydawca:Blizzard Entertainment
Dystrybutor PL:Licomp Empik Multimedia
Gatunek:MMO
Premiera PL:11 lutego 2005 r.
Cena rynkowa:69,90 zł (zestaw Battlechest)

World of Warcraft to tytuł, który udowodnił jaki wielki potencjał drzemie w społeczności zgrupowanej wokół  gier massive multiplayer online. Znane uniwersum, przejrzyste zasady, klimatyczne lokacje i świetnie skonstruowane zadania przyciągnęły jak dotąd do Azeroth 11 milionów użytkowników. Nie odstraszył ich nawet obowiązek uiszczania comiesięcznej opłaty abonamentowej.

Trudno się więc dziwić, że Blizzard otacza swój najcenniejszy obecnie skarb szczególną dbałością, dostarczając graczom coraz to nowych wyzwań. Dzięki kolejnym aktualizacjom i wydawanym co jakiś czas dużym dodatkom zainteresowanie zabawą w świecie World of Warcraft utrzymuje się na stałym poziomie od blisko 6 lat. Sam ten fakt w dobie pościgu za ultrarealistyczną oprawą graficzną uznać należy za nie lada osiągnięcie. Wszystko zaś wskazuje na to, że już wkrótce będziemy świadkami kolejnego wybuchu popularności tej produkcji.

Za sprawą zapowiedzianego na ten rok rozszerzenia noszącego wiele znaczący tytuł Cataclysm cały znany dotąd świat gry zmieni swoje oblicze. Szykuje się przygoda pełna niebezpieczeństw, nowych zadań i przeciwników. I choć oprawa wizualna nadal z pewnością trącić będzie myszką, a magia Azeroth może wydawać się już lekko wyblakła, to jednak przyszłość World of Warcraft rysuje się w świetlanych barwach.