• benchmark.pl
 • wideo
 • Czym powinien charakteryzować się biznesowy ultrabook? Niektóre cechy mogą Was zaskoczyć!
Czym powinien charakteryzować się biznesowy ultrabook? Niektóre cechy mogą Was zaskoczyć!
Ultrabooki

Czym powinien charakteryzować się biznesowy ultrabook? Niektóre cechy mogą Was zaskoczyć!

przeczytasz w 2 min.

Laptop biznesowy to narzędzie do pracy - musi spełniać szereg wymagań, aby dobrze się w swojej roli spisywać. Problem w tym, że często nie zdajemy sobie sprawy, na co zwracać uwagę przed zakupem. Dlatego przygotowaliśmy dla Was listę 7 niezbędnych cech ultrabooka biznesowego.

Większość z cech, które przedstawimy na filmie, może wydawać Wam się oczywista, ale wystarczy, że nawet o jednej nie pomyślelibyście i już potencjalny powód do niezadowolenia gotowy. Zapraszamy zatem do zapoznania się z naszym wideo, w którym korzystając z obecności w redakcji znakomitego ultrabooka Huawei MateBook 14s, przybliżymy Wam listę cech, którymi naszym zdaniem powinien charakteryzować się każdy porządny laptop biznesowy.

Na co zwracać uwagę kupując ultrabooka biznesowego? Oto 7 istotnych aspektów takiego sprzętu

Czy o czymś zapomnieliśmy na filmie?

Są trzy rzeczy, o których poniekąd świadomie na filmie nie wspomnieliśmy, gdyż mocno zależą od indywidualnych potrzeb, ale warto mieć świadomość istnienia takich funkcji/cech, dlatego tutaj je wymienimy:

 • Modem LTE – czyli innymi słowy slot na kartę SIM. Dawniej praktycznie niezbędne wyposażenie sprzętu biznesowego, ale obecnie istotny raczej tylko w bardzo specyficznych przypadkach. Ostatecznie Wi-Fi dostępne jest już praktycznie wszędzie, gdzie można pracować, a jeżeli pracujemy w terenie/trasie, to bez najmniejszego problemu udostępnimy sobie Internet z telefonu. Niemniej warto mieć na uwadze, że nadal da się kupić laptopy z modemem GSM.

 • Czytnik Smart Card – tu ponownie bardzo dużo zależy od tego, czy wiemy, co to Smart Card. Jeżeli nie, to znaczy, że nie jest to nam potrzebne i można przejść dalej. A jeżeli wiemy i potrzebujemy, to w zasadzie nie było powodu, aby nas uświadamiać na filmie :)

 • Windows w wersji Pro – ten punkt w sumie powinien się znaleźć w filmie, gdyż często o tym, że go potrzebujemy (choćby do pracy w domenie) dowiadujemy się już po fakcie. Szczęśliwie większość ultrabooków, które dobrze wypadają we wszystkich przez nas wskazanych punktach, również posiada system w tej właśnie wersji.

Laptop biznesowy - poręczny i stylowy

Jeżeli Waszym zdaniem jeszcze jeszcze coś bardzo istotnego, a o tym nie wspomnieliśmy, to koniecznie dajcie nam znać w komentarzach. A jeżeli zaciekawił Was sam ultrabook z filmu (Huawei MateBook 14s), to TUTAJ znajdziecie jego pełną recenzję. Niebawem też, zgodnie z zapowiedzią na filmie, Asia wróci do Was z prezentacją tego właśnie modelu od nieco mniej biznesowej strony.

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pawluto
  1
  Taki laptop to napewno musi być...drogi !
  Wtedy to pewne że jest biznesowy :)
  Dla mnie idealny laptop to w miarę średni wydajnościowo laptop z ekranem 14 cali i tyle.
  14 cali to idealna wielkość do celów biznesowych czyli biorę pod pachę i idę w miasto...
  • avatar
   MokryN
   1
   Biznesowy? Zlocze HDMI.
   • avatar
    Koriolan
    1
    Na pewno powien mieć pamięć w gniazdach ( a nie lutowaną) i możliwość łatwej wymiany dysku. Na pewno powinien mieć gniazdo LAN. Na pewno też matową a nie błyszczącą matrycę.
    • avatar
     digitmaster
     1
     Materiał od czapy. Nie istnieje uniwersalny laptop biznesowy. Najpierw trzeba zrobić analizę potrzeb człowieka który go będzie użytkował, ponieważ inne cechy będą istotne dla pracownika HR, inne dla managementu wyższego szczebla, a jeszcze inne dla pracownika IT.
     Co do prezentowanego Huaweia, to jest nieporozumienie z kilku powodów. Pierwsze - po co dotykowa matryca? W zastosowaniach biznesowych standardem jest korzystanie z filtrów prywatyzacyjnych, więc ficzer podnosi tylko w sztuczny sposób cenę produktu. Poza tym jak będziesz korzystać z filtra? Na taśmę dwustronną przykleisz? Poza tym znajdź mi na szybko filtr który będzie pasował na proporcje 3:2.
     Kolejną kwestią jest bardzo kiepska gwarancja. Brak możliwości jej rozszerzenia o dodatkowe lata, brak napraw on-site, brak uposażenia od uszkodzeń fizycznych czy zalania, brak gwarancji typu keep your hard drive.
     Te braki w dzisiejszych czasach dyskwalifikują omawiany sprzęt w kategorii biznesowej. Poza tym jest to chińczyk
     • avatar
      hegazi
      1
      Ultrabook, zakała rodziny.
      • avatar
       traper
       0
       Autor raczej nie ma pojęcia odnośnie wymagań biznesowych (uzupełnienie):
       1. Bezpieczeństwo: dysk szyfrowany, obsługa kart PKI (SmartCards - po wyjęciu karty z notebooka nie ma możliwości odczytania danych) - co najmniej musi być wolne wewnętrzne złącze PCMCI, żeby taki czytnik można było zainstalować. Naprawdę, bieganie po mieście z zewnętrznym czytnikiem zwisającym po kablu USB nie jest wygodnym rozwiązaniem (a jak to odczepisz to automatycznie blokuje system - trzeba podłaczyć, podać pin i odblokować)
       2. Efektywna praca to jest praca na 2-3 dużych monitorach i pełnowymiarowej klawiaturze. W zasadzie wymagana jest obsługa 3 monitorów zewnętrznych za pośrednictwem stacji dokującej (niektóre notebooki nie radzą sobie z 3 monitorami zewnętrznymi 4k, albo nie mają portów)
       3. Dwa zasilacze: ciężki/mocny do podstawowego środowiska pracy (na stałe pod biurkiem) i lekki/przenośny na spotkania (na stałe w torbie/plecaku)
       4. Dokowanie: Odpinania/przypinanie notebooka powinno być możliwie szybkie (1 ruchem odpinamy laptop od stacji dokującej, wkładamy do plecaka, w którym już jest lekki zasilacz i idziemy na spotkanie)
       Dodatkowo moim zdaniem:
       1. częstotliwość odświeżania ekranu w warunkach biznesowych nie jest tak istotna
       2. do rozmów korzysta się z profesjonalnych zestawów słuchawkowych z redukcją szumu etc. (idealnie wygłuszają i bardzo dobrze słychać rozmówce, ale absolutnie nie nadają się do muzyki)
       • avatar
        calvo_cvo
        0
        "jestes biznesmenem ale nie wiesz jakiego laptopa potrzebujesz. my nie mamy pojecia o biznesie wiec powiemy Ci czego Ci trzeba w Twojej pracy..."

        litosci redakcjo...