Laptopy

Vaio CW: wygląd i ergonomia, jakość wykonania

przeczytasz w 2 min.

Sony Vaio to notebooki z wyższej półki. Nigdy nie należały do specjalnie tanich, ale za to cechuje je świetna jakość wykonania oraz atrakcyjny design. W tym przypadku nie jest inaczej. Vaio CW to bardzo ładny, nowoczesny laptop, który został wykonany z wysokiej klasy materiałów.


Dostęp do podstawowych komponentów nie jest trudny

Obudowa komputera jest błyszcząca, a podpórka pod nadgarstki wraz z touchpadem znajduje się nieznacznie wyżej niż klawiatura i dodatkowo ma - jak opisuje to producent - specjalny efekt gradacji. Testowana przez nas biała wersja nie jest tak efektowna jak czerwona czy niebieska, ale trzeba przyznać, że nawet biały CW wywołuje bardzo pozytywne wrażenie.


Na tym ujęciu bardzo dobrze widać podpórkę z oryginalnym efektem gradacji

Podczas użytkowania komputer jest nieco pochylony, co wpływa na komfort pracy - bardziej ergonomiczną pozycję klawiatury. Dobre są także zawiasy, które cechuje wysoka jakość i możemy śmiało stwierdzić, że będą dzielnie podtrzymywać matrycę przez długie miesiące.


Przełącznik sieci bezprzewodowej jest z przodu komputera wraz z kontrolkami sygnalizującymi pracę wybranych elementów

Notebook ma zaokrąglone krawędzie i daleko mu do jakiekolwiek toporności. Sony twierdzi, że CW ma jedną z najmniejszych obudów w swojej klasie - ekran 14,4-calowy umieszczono w obudowie, która zwykle mieści wyświetlacz 13,3-calowy. To oznacza, że można go ponoć łatwo przenosić. Niestety, nie możemy się z tym zgodzić. Wymiary nie są bowiem tak ważne jak waga. Patrząc na notebooka ma się wrażenie, że rzeczywiście nie jest tak duży jak inne modele z matrycami 14", ale wystarczy wciąć go do ręki i szybko przekonujemy się, że 2,4 kg to jednak za dużo na wysuwanie stwierdzeń typu "łatwość przenoszenia". Dla osób często podróżujących polecamy lżejsze notebooki - według nas maksimum to 2 kg z baterią.


Dodatkowe przyciski znajdują się pod ekranem

Nad klawiaturą znajdziemy przyciski do włączania przeglądarki internetowej, oprogramowania Vaio oraz włączania/wyłączania ekranu. Sony podkreśla obecność właśnie tego ostatniego, twierdząc że użytkownik może łatwo oszczędzać energię - wystarczy że naciśnie DISPLAY OFF, gdy nie używa komputera. Według nas promowanie tego rozwiązania mija się z celem. Wiele laptopów konkurencji oferuje podobne rozwiązania. Tak czy inaczej dodatkowe przyciski to z pewnością pewne ułatwienia i są zaletami komputera.


Po obu stronach umieszczono głośniki oferujące typową jak na notebooki jakość dźwięku

Sony Vaio CW to bardzo ładny i nowoczesny laptop. Jeśli chodzi o jakość wykonania i wygląd, nie można mu niczego zarzucić. Ewentualną wadą jest poniekąd waga – producent niepotrzebnie chwali się łatwością przenoszenia i twierdzeniami, że CW „lubi podróżować”. Komputer jest za ciężki aby przypadł do gustu osobom często podróżującym.