Laptopy

Vaio NW: bateria, temperatura, pobór prądu

przeczytasz w 1 min.

Ze względu na to, że Vaio NW jest laptopem typowo domowym, nie musi długo pracować na baterii. Bardziej liczy się komfort użytkowania oraz wydajność. Zadowalającym wynikiem będzie 2-3 godz. z dala od gniazdka sieciowego.

Vaio NW ma pojemniejszą baterię niż CW, ale ma też większy ekran. Uzyskane wyniki są podobne do tych, jakie miał model CW. Nie są rewelacyjne, ale można uznać je za dobre - komputer i tak najczęściej powinien być podłączony do zasilacza.

Pobór prądu i temperatura

 

 


Sony Vaio NW

Ładowanie32 W
Typowe użytkowanie55 W
Granie w gry76 W

Vaio NW pobiera wyraźnie więcej prądu niż model CW. Uzyskane wyniki nie są jednak przesadnie wysokie i można uznać je za dobre, jeśli weźmiemy pod uwagę wielkość matrycy i pozostałe komponenty. Vaio NW, zupełnie jak testowany kilka stron wcześniej CW, także ma mniejszy apetyt na energię niż konsola do gier PlayStation 3 Slim.

Podobnie jak CW, model NW nie nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur. Ma jednak podobną konstrukcję - szczelina zasysająca powietrze do chłodzenia umieszczona jest od spodu, więc nie powinniśmy kłaść laptopa bezpośrednio na pościeli, lecz na twardej i płaskiej powierzchni. W przeciwnym razie komputer może się szybko nagrzać.