Laptopy

Vaio NW: klawiatura, touchpad, komfort pracy

przeczytasz w 1 min.

W laptopie Sony NW klawiatura i touchpad są równie świetne jak w modelu CW. Są nawet nieco lepsze!


Pomiędzy klawiszami są dość duże odstępy

Klawiatura w laptopie NW jest odpowiednio duża i wygodna. Również w tym przypadku mamy do czynienia z dużymi odstępami pomiędzy klawiszami i gdy już się przyzwyczaisz, będziesz pisał bardzo szybko i bez błędów. Także bezwzrokowo.


Układ klawiszy

Bardzo podoba nam się układ klawiszy, który jest standardowy. Dobrze, że lewy [Ctrl] jest najdalej wysuniętym klawiszem po lewej stronie, dobrze też, że klawisze [Backspace], [Enter] oraz obydwa [Shift] są wystarczająco duże.

Klawisze są płaskie i sprężyste, dzięki czemu są bardzo ciche i wstukiwanie znaków to czysta przyjemność. Choć w laptopie z ekranem 15,5-calowym można by oczekiwać bloku numerycznego, w klawiaturze notebooka Vaio NW go nie znajdziemy. Nie jest to jednak wielka wada. Wadą, podobnie jak w modelu CW, są nieco zbyt małe klawisze [Alt], co - przynajmniej na początku - może irytować podczas wpisywania polskich znaków diakrytycznych.


Znakomity touchpad z Vaio NW

Touchpad z Vaio NW jest bardzo dobrej jakości. Powierzchnia dotykowa ma wymiary 8,3 x 6,3 cm, dzięki czemu jest wystarczająco duża do wygodnej pracy. Jest też chropowata, co zwiększa komfort użytkowania i w łatwy sposób ujarzmisz kursor myszy. Przyciski odpowiedzialne za lewy i prawy klik są odzielne i wykonane z plastiku dobrej jakości. Działają bez zarzutu. Co ważne, touchpad nie jest umieszczony na jednej linii wraz z pulpitem roboczym. To z kolei sprawia, że nawet po ciemku nie wyjedziesz palcem poza obszar powierzchni dotykowej i jest, oczywiście, kolejną zaletą komputera wartą odnotowania.

Dawno już nie mieliśmy okazji pracować z tak dobrze zaprojektowanym touchpadem. Vaio NW zapewnia  wysoki komfort pracy - jeśli dużo piszesz, będziesz ogromnie zadowolony.