Laptopy

Vaio CW: bateria, temperatura, pobór prądu

przeczytasz w 1 min.

Komputer nie jest adresowany do podróżników - to przede wszystkim multimedialny laptop, który ma średniej wielkości ekran doskonale radzący sobie z filmami HD 720p (ze względu na rozdzielczość). Jako że mamy do czynienia z notebookiem typowo domowym, czas pracy na baterii nie musi być długi i zadowalającym wynikiem byłoby ok. 3 godz. w trybie oszczędzania energii.

Uzyskany wynik nieco rozczarowuje, ale należy pamiętać, że testujemy laptopy przy ustawieniu jasności matrycy na maksimum. Jeśli zastosujesz się do kilku porad pozwalających wydłużyć czas pracy na zasilaniu bateryjnym, możesz liczyć na ok. 2,40-3,10 godz.

Ostatecznie laptop nie pracuje długo na akumulatorze, ale nie jest to również sprzęt dla osób często podróżujących. Trudno więc uznać, że jest to jego duża wada.

Pobór prądu i temperatura

 


Sony Vaio CW

Ładowanie23 W
Typowe użytkowanie39 W
Granie w gry60 W

Laptop CW nie ma wielkiego apetytu na prąd - podczas gier pobiera ok. 60 W i rzadko przekracza tę wartość. Dla porównania dodamy, że jest o wiele mniej energochłonny niż PlayStation 3 Slim.Notebook nie nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur. Warto jednak wiedzieć, że szczelina zasysająca powietrze do chłodzenia umieszczona jest od spodu, więc trzeba uważać gdy zabieramy komputer do łóżka - wówczas warto postawić go choćby na dużej książce, ponieważ leżąc bezpośrednio na pościeli może się szybko nagrzać, zwłaszcza jeśli pozwolimy sobie na odrobinę rozrywki (gry, filmy).