Laptopy

Vaio NW: wygląd i ergonomia, jakość wykonania

przeczytasz w 2 min.

Notebook NW jest większy niż CW, ale ma też większą matrycę (15,5"). W dodatku jest bardzo elegancki. Sony oferuje go w trzech wersjach kolorystycznych (brązowa, biała, srebrna), my mogliśmy przetestować wersję srebrną.

Właściwie cały laptop pokryty jest interesującą teksturą przypominającą słoje drewna. Zastosowano ją zarówno na pokrywie, jak i pomiędzy klawiszami i dookoła touchpada. Całość wygląda bardzo ładnie i podejrzewamy, że najlepszy efekt jest wtedy, gdy ma się do czynienia z brązową wersją NW.


Gniazdo zasilania umieszczono z boku komputera

NW, w przeciwieństwie do modelu CW, nie jest pochylony, więc nie można liczyć na nieco bardziej ergonomiczną pozycję klawiatury, choć w praktyce na klawiaturze Vaio NW i tak pisze się znakomicie. Również ten komputer ma podpórką pod nadgarstki umieszczoną wyżej niż sama klawiatura.


Laptop oferuje trzy przyciski-skróty

Dobrym dodatkiem jest przycisk do wyłączania ekranu, który jest przydatny podczas słuchania muzyki - można wówczas wydłużyć czas pracy na baterii. Inne przyciski-skróty służą do uruchamiania przeglądarki internetowej i wyciszania głośników.


Komputer cechuje bardzo wysoka jakość wykonania

Vaio NW ma zaokrąglone krawędzie, co pozytywnie wpływa na jego wygląd i dzięki temu nie ma mowy, aby kojarzył się z topornością. Jest naprawdę zgrabny i elegancki, choć ciężki - waży 2,7 kg. Nie jest to komputer z jakim chciałbyś często podróżować, ale jest wystarczająco lekki, by wygodnie przenosić go z pokoju do pokoju.


Tekstura przypominająca słoje drewna może się podobać...

Notebook Sony Vaio NW jest ładny i może się spodobać wielu użytkownikom. Cechuje go także znakomita jakość wykonania - już po pierwszych chwilach obcowania z tym laptopem można stwierdzić, że jest niezwykle solidny. Ma też bardzo dobrej jakości zawiasy. Za tak dobrą jakość warto zapłacić kilkaset złotych ekstra.


... i znajdziemy ją nawet pomiędzy klawiszami