Laptopy

Vaio NW: wyposażenie, rozmieszczenie elementów

przeczytasz w 1 min.

W przypadku Vaio NW także nie można się przyczepić do rozmieszczenia elementów czy wyposażenia.


Dostęp do podstawowych komponentów jest łatwy

W laptopie znajdziemy niemal wszystkie niezbędne złącza, brakuje tylko portu eSATA. Wszystkie porty umieszczono w odpowiednio dużych odstępach, więc po podłączeniu jakichkolwiek urządzeń peryferyjnych dostęp do żadnego z nich nie powinien zostać zablokowany.


Przycisk włączania/wyłączania laptopa

Warto też wspomnieć o kontrolach sygnalizujących pracę komputera i - zwłaszcza - stan naładowania baterii. Podobnie jak w modelu CW, w NW również umieszczono je z przodu notebooka. Dzięki temu można sprawdzić stan naładowania bez podnoszenia górnej klapy.

Procesor i grafika

Vaio NW jest z kategorii "Basic", więc nie oferuje takiej wydajności jak CW (kategoria "Performance"). Nadal jednak można liczyć na dwurdzeniowy procesor oraz samodzielną kartę graficzną.


Zrzut ekranowy z programu CPU-Z

Laptop ma identyczny procesor jak model CW - 45-nanometrowy układ Core 2 Duo P7450, który pracuje z częstotliwością 2,13 GHz i FSB 1066 MHz.


Zrzut ekranowy z programu GPU-Z

Karta graficzna nie jest już tak wydajna jak w Vaio CW. W modelu NW można liczyć na Radeona HD 4570 512 MB, który oferuje co najwyżej średnią wydajność. Rdzeń taktowany jest zegarem 680 MHz, a pamięci "tykają" z częstotliwością 800 MHz. Szyna pamięci jest tylko 64-bitowa. ATI Radeon HD 4570 obsługuje technologię Avivo HD.

Zastosowana karta graficzna nadaje się do gier, ale jest wyraźnie słabsza niż GeForce GT230M z Vaio CW i może sobie nie poradzić z kilkoma najnowszymi produkcjami.