Najlepsze słuchawki do biegania od 50 do 600 zł
Słuchawki BT

Najlepsze słuchawki do biegania od 50 do 600 zł

przeczytasz w 8 min.

Dobre słuchawki sportowe są odporne na pot i deszcz, wygodne, nie wypadają z uszu, mają dobry mikrofon do rozmów i działają długo na baterii. Najlepsze słuchawki do biegania mają łączność Bluetooth i wysoką jakość dźwięku. Oto ranking słuchawek sportowych.

Słuchawki do biegania i sportu

W słuchawkach sportowych poza dobrą jakością dźwięku ważną rolę odgrywa kilka innych czynników, istotnych dla osób biegających i ćwiczących na siłowni. Muszą być lekkie, wygodne i przede wszystkim nie mogą wypadać z uszu, nawet podczas intensywnego ruszania się. Wstrząsy, skoki czy obracanie głową nie mogą spowodować ich poluzowania. Dlatego w większości słuchawek sportowych stosowane są specjalne zabezpieczenia. Do najpopularniejszych należą: gumowe wypustki (końcówki) umieszczane w małżowinie, pałąki zakładane za ucho, pałąk nakładany na głowę lub po prostu usztywnione odcinki przewodu, które zawijamy wokół uszu.

Jakie słuchawki sportowe warto kupić? Oto polecane modele:

Kolejną bardzo ważną kwestią jest łączność. Słuchawki do sportu nie mogą krępować ruchów, dlatego najbardziej godne polecenia są słuchawki Bluetooth. Dzięki łączności bezprzewodowej mamy pewność, że nic się nie zaplącze, ani nie wyrwiemy sobie przypadkiem słuchawek z uszu.

Brak kabla (a są też słuchawki całkowicie bezprzewodowe) to nie jedyna zaleta sportowych słuchawek BT. Bardziej zaawansowane modele wyposażone mogą być również w pulsometr (pomiar tętna), łączność zbliżeniową NFC dzięki której błyskawicznie połączymy je ze smartfonem, a nawet funkcję aktywnej redukcji szumów, która przydaje się np. na siłowni lub podczas słuchania w podróży.

Wadą jest to, że słuchawki bezprzewodowe mają własną, wbudowaną baterię, która wystarcza zazwyczaj na kilka godzin, a później trzeba ją naładować. Słuchawki przewodowe jej nie mają, bo podłączane są bezpośrednio do telefonu.

Słuchawki bezprzewodowe do biegania powinny też być odporne na pot i wodę tak by intensywny trening lub deszcz ich nie uszkodziły. Typowym, popularnym standardem wodoszczelności jest IPX4 czy IPX5 (należy go szukać w specyfikacji lub opisie produktu). Ponadto zarówno konstrukcje przewodowe, jak i bezprzewodowe muszą mieć wbudowany mikrofon oraz pilot do sterowania głośnością i kontrolowania muzyki.

Pod względem ogólnej konstrukcji słuchawki możemy podzielić na duże (nauszne oraz wokółuszne) i małe (douszne lub dokanałowe). Nauszne mogą zaoferować lepszą jakość dźwięku, ale są znacznie cięższe i łatwiej spadają z głowy (przesuwają się). W przypadku biegania sprawdzają się zatem mniejsze modele. Wiele osób preferuje słuchawki douszne, bo są wygodne i nie izolują użytkownika od hałasów zewnętrznych - jest to bardzo ważne w czasie biegania po mieście - słychać nadjeżdżające samochody, więc możemy czuć się bezpieczniej. Z kolei słuchawki dokanałowe mocno izolują uszy, odcinają dźwięki i mogą przydać się w hałaśliwych, gwarnych miejscach (siłownia, biuro, autobus itp.). Niektóre zaawansowane i nowoczesne słuchawki z aktywną redukcją szumu (ANC) mogą przekazywać zewnętrzne dźwięki do uszu - funkcję tę można włączać i wyłączać w zależności od potrzeb.

Słuchawki sportowe do biegania dostępne są w bardzo szerokim przedziale cenowym. Tanie modele przewodowe kosztują kilkadziesiąt złotych, a najdroższe słuchawki bezprzewodowe mogą przekraczać 1000 złotych. Wybór jest ogromny i tylko od Waszych preferencji zależy, które z nich będą idealne.

Oto nasz ranking słuchawek sportowych 2021. Sprawdźcie, jakie słuchawki do biegania i sportu wybrać.

Platinet PM1060R - tanie słuchawki sportowe bezprzewodowe z odtwarzaczem MP3 do 50 zł

Ocena benchmark.pl
 • 3,8/5

Kupując tanie słuchawki sportowe za mniej niż 50 zł trzeba być realistą. Zdecydowanie nie można oczekiwać tego, że będą idealne pod każdym względem. Słuchawki Platinet PM1060R mają trzy zalety - niską cenę, łączność bezprzewodową i wbudowany odtwarzacz MP3. Tak, zgadza się, w pilocie umieszczono czytnik kart microSD, na których możemy zapisać setki lub tysiące utworów i słuchać ich podczas biegania, bez konieczności zabierania telefonu ze sobą. Słuchawki mają Bluetooth 4.2, działają do 4 godzin na baterii i grają wystarczająco dobrze oraz dość głośno. Mają też małe douszne pałąki (wypustki), dzięki którym nie wypadają z uszu. Za tak małe pieniądze są to słuchawki godne polecenia.

Najważniejsze cechy:
 • ŁącznośćBluetooth, bezprzewodowa
 • Mikrofontak
 • Waga16 g
 • Pasmo przenoszenia (maks.)20 000 Hz
 • Pasmo przenoszenia (min.)20 Hz

Pioneer SE-CL5BT-R - tanie słuchawki dla biegaczy do 100 zł

Ocena benchmark.pl
 • 4/5

W budżecie do 100 zł zmieszczą się słuchawki sportowe Pioneer SE-CL5BT. Dostępne są w pięciu wersjach kolorystycznych - białej, szarej, czerwonej, zielonej i niebieskiej. Oferują już całkiem dobry czas pracy na baterii, około 7-8 godzin słuchania muzyki bez przerwy. Są odporne na pot i wilgoć, ale nie są całkowicie wodoszczelne. Innymi słowy na trening wystarczą, ale gdy w czasie biegania złapie Was ulewa, to lepiej je schowajcie. Mają dobry mikrofon do rozmów telefonicznych i kontroler do sterowania muzyką. Słuchawki odtwarzają dźwięk przez Bluetooth, ale z lewej do prawej poprowadzony jest przewód, który umożliwia ich zawieszenie na szyi. Grają przyzwoicie, ale rzecz jasna nie są to słuchawki dla audiofili. Nadają się do sportu i rekreacyjnej jazdy na rowerze.

Najważniejsze cechy:
 • ŁącznośćBluetooth, bezprzewodowa
 • Mikrofontak
 • Impedancja16 Ω
 • Pasmo przenoszenia (maks.)20 000 Hz
 • Pasmo przenoszenia (min.)20 Hz

Audictus Adrenaline 2.0 - dobre słuchawki do biegania do 200 zł

Ocena benchmark.pl
 • 4,5/5

Zupełnie szczerze - Audictus Adrenaline 2.0 to jedne z najbardziej opłacalnych słuchawek sportowych na rynku. Można je kupić za mniej niż 160 zł. Są bardzo wygodne, nie wypadają z uszu, działają przez Bluetooth, ale mają krótki przewód do zawieszenia na szyi, plus magnesy które utrzymują je ze sobą. Ich realny zasięg to około 10 metrów w każdym kierunku wokół telefonu. Będziemy w stanie ze spokojem poruszać się po siłowni i słuchać muzyki, bez zabierania smartfonu ze sobą. W dodatku Audictus Adrenaline 2.0 grają całkiem atrakcyjnie i można je polecić do codziennego używania. Dźwięk jest poprawiony w stosunku do wersji pierwszej. Brzmienie jest czystsze, a jednocześnie dynamiczne i z solidnym basem. Mają w zestawie małe, przydatne etui ochronne. Teoretycznie czas pracy na baterii to około 5 godzin, ale w praktyce przy średniej głośności można ten wynik przekroczyć.

Najważniejsze cechy:
 • Ciśnienie akustyczne98 dB
 • ŁącznośćBluetooth
 • Waga17 g
 • Impedancja16 Ω
 • Pasmo przenoszenia (maks.)20 Hz
 • Pasmo przenoszenia (min.)20000 Hz

Jabra Elite 65t - bardzo dobre słuchawki sportowe do 300 zł z ANC

Ocena benchmark.pl
 • 4,5/5

Te słuchawki występują w dwóch wersjach - podstawowej Jabra Elite 65t za około 200 zł oraz trochę droższej Jabra Elite Active 65t za 350 zł. Druga z nich jest bardziej wodoszczelna (IP55 vs IP56), ale w praktyce obie wersje nadają się do sportu. Po prostu model Active lepiej zniesie ewentualny deszcz. Warto podkreślić, że są to słuchawki pozbawione jakiegokolwiek przewodu, więc zapewniają najlepszą możliwą swobodę ruchów. Są także wyposażone w etui ładujące, które pozwala dwukrotnie uzupełnić energię w słuchawkach. Podstawowy czas pracy to 5 godzin (a nawet więcej), ale wraz z etui to wydłuża się do 15 godzin. Jabra Elite 65t cieszą się bardzo dobrymi opiniami pod względem jakości dźwięku, nie tylko podczas słuchania muzyki, ale też w czasie rozmów głosowych. Mają świetne mikrofony. Można w nich włączyć aktywną redukcję szumu ANC, albo wręcz odwrotnie - tryb przepuszczania dźwięków, który przydaje się gdy biegamy w mieście.

Najważniejsze cechy:
 • Ciśnienie akustyczne103 dB
 • ŁącznośćBluetooth, bezprzewodowa
 • Mikrofontak
 • Waga12 g
 • Impedancja16 Ω
 • Pasmo przenoszenia (maks.)20000 Hz
 • Pasmo przenoszenia (min.)20 Hz

Jabra Elite Active 75t - najlepsze słuchawki sportowe do 600 zł

Ocena benchmark.pl
 • 4,9/5

A na koniec zostawiam moje ulubione słuchawki sportowe do 600 zł, czyli Jabra Elite Active 75t. Uważam, że za te pieniądze to są jedne z najlepszych słuchawek na rynku. W stu procentach polecam je nie tylko na trening, ale też na co dzień. Mają dobre ANC, więc świetnie redukują szumy w biurze, w mieście i na siłowni, ale jeśli chcecie biegać na zewnątrz, to możecie włączyć tryb HearThrough. Wtedy usłyszycie nadjeżdżające pojazdy i inne sygnały dźwiękowe. Daję im ocenę 9,5 na 10 pod względem jakości dźwięku. Z resztą na benchmark.pl możecie przeczytać moją recenzję tego modelu, w której zapoznacie się ze szczegółami. Słuchawki są wodoszczelne zgodnie ze standardem IP57, więc nie boją się nawet ulewnego deszczu. Są też wygodne, nie wypadają z uszu, mają świetne mikrofony i według moich pomiarów pracują 6,5 - 7 godzin na baterii, lub 5 - 5,5 z ANC włączonym cały czas. Co ważne etui na słuchawki ma możliwość ładowania indukcyjnego, ale warto się upewnić przed zakupem, bo nie wszystkie wersje kolorystyczne mają taką funkcję. Ogólnie uważam, że Jabra Elite Active 75t to najlepsze słuchawki do biegania, na siłownie i na co dzień za około 600 zł.

Najważniejsze cechy:
 • ŁącznośćBluetooth, bezprzewodowa
 • Mikrofontak
 • Waga11 g
 • Pasmo przenoszenia (maks.)20000 Hz
 • Pasmo przenoszenia (min.)20 Hz

Inne sportowe słuchawki warte zakupu:

 • Koss Sporta Pro - do 150 zł
 • Aftershokz Trekz Air - do 550 zł
 • Beats PowerBeats Pro - do 900 zł

Najlepsze słuchawki sportowe - opinia

Moim zdaniem najlepszymi słuchawkami do sportu są Jabra Elite Active 75t. Są dobre w zasadzie pod każdym względem. Brzmienie, bateria, jakość wykonania, etui z ładowaniem indukcyjnym, wygląd, komfort - są po prostu warte zakupu. Zwłaszcza jeśli chcesz używać tych słuchawek na co dzień.

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  zedmen
  1
  Słuchawki bez dodatkowych uchwytów zausznych lub wypustek silikonowych NIE NADAJĄ SIĘ do treningu biegowego. Może jedynie do podreptania kilkanaście minut po parku. Przy treningu w deszczu, przy długich wybieganiach, podczas treningu siły biegowej czy nawet przy mocniejszych przebieżkach słuchawki bez dodatkowego uchwytu będą wypadać. No nie ma siły. Nawet te Jabry można sobie wsadzić w... buty.
  • avatar
   Fa_sol
   0
   Szczerze to do sportu nie mogę żadnych słuchawek używać. Testowałem już wszystkie typy, od dokanałowych do wokół usznych i za każdym razem, po jakiś 15 min. ćwiczeń, miałem ten sam problem. Uciążliwy wzrost ciśnienia w uszach. Tak więc moje sportowe rekreacje i muzyka na słuchawkach nie idą niestety w parze.
   • avatar
    Samster
    0
    Według mnie do sportu o wiele lepiej sprawdzą się słuchawki nauszne. Philips w swojej ofercie ma bardzo fajny model - TAA4216BK, w nausznikach jest żel chłodzący, dzięki temu nawet latem można z nich komfortowo korzystać.
    • avatar
     Ahura
     0
     aha
     • avatar
      Amelik
      0
      Jeśli chodzi o słuchawki i ogólnie sprzęty dźwiękowe to najbardziej ufam megascena.pl i jako, że to sklep muzyczny, to tam nie ma problemu z jakością sprzętu, a też można kupić słuchawki nie za miliony