Najlepsze słuchawki do biegania i na siłownię
Słuchawki BT

Najlepsze słuchawki do biegania i na siłownię

przeczytasz w 10 min.

Dobre słuchawki sportowe są odporne na pot i deszcz, wygodne, nie wypadają z uszu, mają wysoką jakość dźwięku i dobrą baterię. Oto ranking słuchawek do biegania i na siłownię w 2022 roku.

Słuchawki do biegania i sportu

W słuchawkach sportowych poza dobrą jakością dźwięku ważną rolę odgrywa kilka innych czynników, istotnych dla osób biegających i ćwiczących na siłowni. Muszą być lekkie, wygodne i przede wszystkim nie mogą wypadać z uszu, nawet podczas intensywnego ruszania się. Wstrząsy, skoki czy obracanie głową nie mogą spowodować ich poluzowania. Dlatego w większości słuchawek sportowych stosowane są specjalne zabezpieczenia. Do najpopularniejszych należą: gumowe wypustki (końcówki) umieszczane w małżowinie, pałąki zakładane za ucho, pałąk nakładany na głowę lub po prostu usztywnione odcinki przewodu, które zawijamy wokół uszu.

Jakie słuchawki sportowe warto kupić? Oto polecane modele:

Najlepsze słuchawki sportowe 2022

Bardzo ważną kwestią jest łączność. Słuchawki do sportu nie powinny krępować ruchów, dlatego najbardziej godne polecenia są słuchawki Bluetooth. Dzięki łączności bezprzewodowej mamy pewność, że nic się nie zaplącze, ani nie wyrwiemy sobie przypadkiem słuchawek z uszu. Jednak łączność bezprzewodowa nie jest absolutnie wymagana. Wiele osób wręcz woli klasyczne słuchawki z kablem. Wadą słuchawek bezprzewodowych jest to, że ich akumulator zazwyczaj wystarcza na kilka godzin, a później trzeba go naładować. Słuchawki przewodowe nie mają z tym problemu, bo podłączane są bezpośrednio do telefonu.

Bardziej zaawansowane modele wyposażone mogą być w funkcję aktywnej redukcji szumów, która przydaje się na siłowni lub podczas słuchania muzyki w podróży.

Słuchawki do biegania powinny też być odporne na pot i wodę tak by intensywny trening lub deszcz ich nie uszkodziły. Typowym, popularnym standardem wodoszczelności jest IPX4 czy IPX5 (należy go szukać w specyfikacji lub opisie produktu). Ponadto zarówno konstrukcje przewodowe, jak i bezprzewodowe muszą mieć wbudowany mikrofon oraz pilot do sterowania głośnością i kontrolowania muzyki.

Pod względem ogólnej konstrukcji słuchawki możemy podzielić na duże (nauszne oraz wokółuszne) i małe (douszne lub dokanałowe). Nauszne mogą zaoferować lepszą jakość dźwięku, ale są znacznie cięższe i łatwiej spadają z głowy (przesuwają się). W przypadku biegania sprawdzają się zatem mniejsze modele. Wiele osób preferuje słuchawki douszne, bo są wygodne i nie izolują użytkownika od hałasów zewnętrznych - jest to bardzo ważne w czasie biegania po mieście - słychać nadjeżdżające samochody, więc możemy czuć się bezpieczniej. Z kolei słuchawki dokanałowe mocno izolują uszy, odcinają dźwięki i mogą przydać się w hałaśliwych, gwarnych miejscach (siłownia, biuro, autobus itp). Niektóre zaawansowane i nowoczesne słuchawki z aktywną redukcją szumu (ANC) mogą przekazywać zewnętrzne dźwięki do uszu - funkcję tę można włączać i wyłączać w zależności od potrzeb. Przykłądem są słuchawki Jabra Elite Active 75t.

Słuchawki sportowe do biegania dostępne są w bardzo szerokim przedziale cenowym. Tanie modele przewodowe kosztują kilkadziesiąt złotych, a najdroższe słuchawki bezprzewodowe mogą przekraczać 1000 złotych. Wybór jest ogromny i tylko od Waszych preferencji zależy, które z nich będą idealne.

Oto nasz ranking słuchawek sportowych 2022. Sprawdźcie, jakie słuchawki do biegania i sportu wybrać.

Audictus Endorphine BT - tanie bezprzewodowe słuchawki sportowe do 70 zł

Ocena benchmark.pl
 • 4/5

W cenie około 70 - 80 zł to słuchawki dobre do biegania i słuchania muzyki na co dzień. Są bezprzewodowe i w tak niskiej cenie zaskakują wysoką jakością dźwięku. Pod względem jakości i czystości brzmienia rywalizują nawet ze słuchawkami przewodowymi w podobnej cenie. Grają dynamicznie, rozrywkowo, z podkreślonymi tonami niskimi, ocieplonym środkiem i dość łagodną, ale szczegółową górą pasma. Dźwięk jest po prostu wyraźny, mocny i czysty, co wśród tanich bezprzewodowych słuchawek sportowych wcale nie jest takie oczywiste. Są też oczywiście odporne na pot, dobrze trzymają się uszu i mają wbudowany mikrofon (dość przeciętny, ale wystarczy). Przy połowie głośności potrafią grać nawet dłużej niż deklarowane 5 godzin. Audictus Endorphine BT to jedne z najlepszych tanich słuchawek do biegania i na trening.

Najważniejsze cechy:
 • ŁącznośćBluetooth, bezprzewodowa
 • Mikrofontak
 • Waga15 g
 • Pasmo przenoszenia (maks.)20000 Hz
 • Pasmo przenoszenia (min.)20 Hz

Koss Sporta Pro - nauszne słuchawki na trening do około 100 zł

Ocena benchmark.pl
 • 4,3/5

Klasyka dostępna na rynku od wielu lat. Są to słuchawki nauszne, przewodowe, z gąbkami spoczywającymi bezpośrednio na małżowinach. Nie izolują nadmiernie od zewnętrznych hałasów, co jest dużą zaletą w przypadku słuchawek do sportu - można się czuć bezpiecznie podczas biegania i jazdy na rowerze. Największą ich zaletą jest bardzo dobra jakość dźwięku. Jeśli nie ćwiczysz intensywnie na siłowni, lecz skupiasz się głównie na bieganiu i kolarstwie, to Koss Sporta Pro mogą sprawdzić się idealnie. W takich sytuacjach nie spadają z głowy i jednocześnie zapewniają bardzo bogate, żywe, czyste brzmienie. W zasadzie pod względem jakości audio ciężko szukać czegoś, co przebija te słuchawki w cenie około 100 zł. Wady są dwie: brak mikrofonu i nasiąkanie gąbek potem, przy dłuższym wysiłku.

Najważniejsze cechy:
 • Ciśnienie akustyczne103
 • Łącznośćprzewodowa
 • Waga50 g
 • Impedancja60 Ω
 • Pasmo przenoszenia (maks.)25 000 Hz
 • Pasmo przenoszenia (min.)15 Hz

JBL Endurance RUN BT - słuchawki sportowe do 200 zł

Ocena benchmark.pl
 • 4/5

Największą zaletą tych słuchawek jest atrakcyjny wygląd. Oczywiście jest to kwestia gustu, ale trzeba przyznać te słuchawki nie są nudne. Dwukolorowe, nowoczesne, estetycznie wykonane i jednocześnie wygodne. Najważniejsze elementy wykonano z bardzo miękkich, komfortowych materiałów. Bardzo dobrze trzymają się uszu i są świetne do biegania oraz intensywnego treningu na siłowni. Są odporne na deszcz, zachlapania i pot według standardu IPx5. Można je nosić klasycznie lub przełożone za uszy (lub jak kto woli wokół uszu), aby jeszcze lepiej trzymały się podczas ćwiczeń. Mają łączność Bluetooth, niezły mikrofon, grają czysto i dynamicznie. Trzeba pamiętać jednak, że dość silnie tłumią zewnętrzne hałasy, więc są lepsze na siłownię, niż na rower. Do biegania są świetne, ale raczej w parku lub miejscu odseparowanym od pojazdów. Deklarowany czas pracy to 6 godzin, ale przy niższej głośności potrafią go nawet delikatnie przekroczyć. W cenie 150-200 zł są warte zakupu.

Najważniejsze cechy:
 • Ciśnienie akustyczne106
 • ŁącznośćBluetooth, bezprzewodowa
 • Waga19.7 g
 • Impedancja16 Ω
 • Pasmo przenoszenia (maks.)20 000 Hz
 • Pasmo przenoszenia (min.)20 Hz

Soundcore Life Dot 2 - bezprzewodowe słuchawki do biegania do 250 zł

Ocena benchmark.pl
 • 4,5/5

To zdecydowanie jedne z najlepszych słuchawek sportowych do 250 zł. Małe, lekki i bardzo wygodne, a na dodatek nie wypadają z uszu nawet podczas intensywnych ćwiczeń, dzięki zastosowaniu odpowiednich wypustek (adapterów dousznych). Oprócz ponadprzeciętnego komfortu wyróżniają się mocnym, nisko schodzącym basem i dobrą czystością brzmienia. Mają mocny, stabilny sygnał Bluetooth, działają około 6 godzin na jednym ładowaniu i wyposażone są w etui ładujące, kilkukrotnie wydłużające ten czas. Spełniają standard IPx5, więc nadają się do intensywnego treningu, bo są odporne na pot i deszcz. Mogą działać w trybie mono, czyli użytkownik może korzystać tylko z jednej słuchawki, na przykład w czasie rozmowy telefonicznej. Wadą jest przeciętna jakość rozmów w kierunku wychodzącym.

Najważniejsze cechy:
 • Ciśnienie akustyczne105
 • ŁącznośćBluetooth, bezprzewodowa
 • Pasmo przenoszenia (maks.)20 000 Hz
 • Pasmo przenoszenia (min.)20 Hz

Shokz OpenMove - słuchawki do sportu z przewodnictwem kostnym do 400 zł

Ocena benchmark.pl
 • 4,3/5

Słuchawki z przewodnictwem kostnym, określane przez część osób po prostu jako słuchawki kostne, są nietypowe, bo nie zakłada się ich na uszy, ani do uszu. Umieszczamy je w zasadzie tuż przed uszami, a dźwięk do ucha trafia poprzez kości czaszki, które zostają wprawione w wibracje. Takie słuchawki “kostne” mają jedną potężną zaletę - nie blokują dźwięków z zewnątrz. Dzięki temu są bardzo rekomendowane do używania podczas jazdy na rowerze oraz biegania w mieście. Zapewniają najwyższe bezpieczeństwo, w porównaniu do klasycznych słuchawek dokanałowych, dousznych czy nausznych. Drugą zaletą jest wysoki komfort noszenia, szczególnie latem. Uszy mają idealną wentylację, nie pocą się nadmiernie i nie odczuwamy przegrzewania na bokach głowy. Do wad trzeba zaliczyć słabszą reprodukcję tonów niskich (basów). Słuchawki z przewodnictwem kostnym są dobre do sportu, ale co zwykłego, codziennego słuchania w domu, mieście czy autobusie lepsze będą inne modele. Shokz OpenMove działają około 6 godzin na baterii.

Najważniejsze cechy:
 • Ciśnienie akustyczne96
 • ŁącznośćBluetooth, bezprzewodowa
 • Mikrofontak
 • Pasmo przenoszenia (maks.)20 000 Hz
 • Pasmo przenoszenia (min.)20 Hz

JBL Reflect Mini NC - bezprzewodowe słuchawki sportowe z ANC do 500 zł

Ocena benchmark.pl
 • 4,5/5

Zazwyczaj słuchawki sportowe nie powinny tłumić zewnętrznych dźwięków zbyt mocno, ale czasami jest to konieczne. Szczególnie jeśli ktoś ćwiczy w bezpiecznym miejscu, bez ruchu samochodów i rowerów, albo po prostu chce skupić się na własnej muzyce w siłowni. Tutaj sprawdzą się słuchawki JBL Reflect Mini NC (Noise Cancelling), które bardzo dobrze izolują pasywnie i dodatkowo aktywnie tłumią denerwujące dźwięki w otoczeniu. Można w nich włączyć też tak zwany tryb przezroczysty, czyli przekazywanie zewnętrznych hałasów do uszu, ale to akurat nie działa dobrze na rowerze, gdy pęd wiatru jest intensywny. Może jednak przydać się w czasie rozmowy z inną osobą, bez wyciągania słuchawek z uszu. Są bezprzewodowe, dobrze wykonane, dość ładne i cechują się wysoką jakością dźwięku, nawet w porównaniu do innych słuchawek za około 500 zł.

Najważniejsze cechy:
 • Ciśnienie akustyczne97
 • ŁącznośćBluetooth, bezprzewodowa
 • Mikrofontak
 • Impedancja16 Ω
 • Pasmo przenoszenia (maks.)20 000 Hz
 • Pasmo przenoszenia (min.)20 Hz

Jabra Elite Active 75t - najlepsze sportowe słuchawki bezprzewodowe do 500 - 600 zł

Ocena benchmark.pl
 • 4,9/5

Na koniec zostawiam moje ulubione słuchawki sportowe do 600 zł, czyli Jabra Elite Active 75t. Uważam, że za te pieniądze to są jedne z najlepszych słuchawek na rynku. Nie tylko do sportu, ale po prostu na każdą okazję - do domu, do miasta, do pociągu, samolotu i biura. Mają dobre ANC, więc świetnie redukują szumy w biurze, w mieście i na siłowni, ale jeśli chcecie biegać na zewnątrz, to możecie włączyć tryb HearThrough. Wtedy usłyszycie nadjeżdżające pojazdy i inne sygnały dźwiękowe. Daję im ocenę 9,5 na 10 pod względem jakości dźwięku. Z resztą na benchmark.pl możecie przeczytać moją recenzję tego modelu, w której zapoznacie się ze szczegółami. Słuchawki są wodoszczelne zgodnie ze standardem IP57, więc nie boją się nawet ulewnego deszczu. Są też wygodne, nie wypadają z uszu, mają świetne mikrofony i według moich pomiarów pracują 6,5 - 7 godzin na baterii lub 5 - 5,5 z ANC włączonym cały czas. Co ważne etui na słuchawki ma możliwość ładowania indukcyjnego, ale warto się upewnić przed zakupem, bo nie wszystkie wersje kolorystyczne mają taką funkcję. Ogólnie uważam, że Jabra Elite Active 75t to najlepsze słuchawki do biegania, na siłownię i na co dzień za około 600 zł.

Najważniejsze cechy:
 • ŁącznośćBluetooth, bezprzewodowa
 • Mikrofontak
 • Waga11 g
 • Pasmo przenoszenia (maks.)20000 Hz
 • Pasmo przenoszenia (min.)20 Hz

Najlepsze słuchawki sportowe 2022. Opinia

Moim zdaniem najlepszymi słuchawkami do sportu są Jabra Elite Active 75t. Są dobre w zasadzie pod każdym względem. Brzmienie, bateria, jakość wykonania, etui z ładowaniem indukcyjnym, wygląd, komfort - są po prostu warte zakupu. Zwłaszcza jeśli chcesz używać tych słuchawek na co dzień.

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  alterra3
  1
  Bose SoundSport? Teufel Airy Sport? Nigdy nie wypadną z ucha, wodoodporne, nie blokują dźwięków otoczenia. Jedne na kablu drugie BT. Obydwie bardzo dobrze brzmią i mają bardzo dobre mikrofony.
  • avatar
   Warmonger
   1
   Do biegania od biedy tak, ale do gimnastyki te z przewodem się nie nadają. Wystarczy zwykły wymyk i odlatują.
   Słuchawki muszą mocno trzymać się uszu - więc albo dobrze dopasowane kanałowe, albo takie owijane wokół ucha.
   • avatar
    Dragonik
    -1
    Słuchawki tylko na kablu i koniec tematu.
    • avatar
     slawp1224
     0
     ja mam sluchawki HUAWEI jak ktos znjdzie lepsze to niech mi powie
     • avatar
      ziobernok
      0
      Szczerze to podziwiam ludzi co biegają w dokanałowych. 1. zupełnie odcinają od otoczenia, zero wyczucia co się dzieje wokół. 2. Co by nie robić to zawsze się wysuwają z kanalików. Ja jak już idę biegać to biorę blazy2 lamaxa co mam do "wszystkiego". Na tyle dopasowują się, że bieganie ich nie strąca mimo mojego drętwego biegu :P