Laptopy

Acer AO 521: ocena końcowa

przeczytasz w 4 min.

Netbook Acera uzyskał bardzo dobre wyniki. Nadaje się do grania w niektóre klasyki, ale z najnowszymi tytułami już sobie nie poradzi.

Acer Aspire One 521 nadaje się do odtwarzania filmów, także w jakości Full HD. Jedynie podczas odtwarzania wideo bezpośrednio w przeglądarce internetowej można zauważyć problemy z zapewnieniem płynnej animacji. Wówczas należy zrezygnować z Full HD i wybrać mniejszą rozdzielczość, albo pobrać film na dysk za pomocą odpowiedniego programu (np. YouTube Downloader). Wyniki testów można sprawdzić na przedostatniej podstronie artykułu.

Netbook jest wydajny i pracuje bardzo długo na baterii. Jeśli nie przeszkadza ci matryca 10-calowa oferująca rozdzielczość 1024 x 600, czyli relatywnie małą powierzchnię roboczą, możesz rozważyć jego zakup. Na komputerze da się wykonywać parę zadań jednocześnie, choć powierzchnia robocza raczej na to nie pozwoli, płynnie odtwarza filmy Full HD, ma estetyczny wygląd i pracuje cicho.

Testowany Acer przypadnie do gustu nie tylko osobom, które chciałyby przemienić netbooka w ciche i niewielkie centrum multimediów do salonu, ale także użytkownikom często podróżującym. Jest lekki, niewielki i pracuje długie godziny z dala od gniazdek elektrycznych. To jeden z lepszych netbooków, jakie do tej pory testowaliśmy.

 

 

  Podsumowanie
 

plusy:

Wysoka wydajność
Wymiary
Długi czas pracy na baterii
Jakość wykonania
Cicha praca
 

 

minusy:

Ciche głośniki

Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: ok. 1450 zł
Ocena: Acer AO 521
Jakość wykonania:
dobra
Wygląd i ergonomia:
dobra
Klawiatura:
Touchpad:
dobra
słaby
Wymiary i waga:
super
Czas pracy na baterii:
super
Oprogramowanie:
zadowalające
Jakość obrazu LCD:
dobra
Wydajność:
dobra
Wydajność 3D:
słaba
Głośniki/dźwięk:zadowalające
Głośność/cicha praca:
super
Ogólna ocena: