Laptopy

MSI Wind U200: ocena końcowa

przeczytasz w 4 min.

W niektóre klasyki na pewno da się zagrać na netbooku Wind, niemniej nic poza tym. Wydajność 3D jest niska, ponieważ zastosowano słabe komponenty - chodzi zwłaszcza o układ graficzny Intela.

Podobnie jak inne netbooki, MSI Wind U200 nie radzi sobie z płynnym odtwarzaniem filmu Full HD w oknie przeglądarki (serwis YouTube). Ciągle jednak może pełnić rolę domowego centrum multimediów, jeśli tylko zadowala nas jego wydajność.

MSI Wind U200 jest wart uwagi. Klawiatura jest wystarczająco dobra do pisania krótkich tekstów, touchpad - jak na netbooka - jest rewelacyjny, a dodatkowo firma dołącza do zestawu zewnętrzną mysz optyczną. Wydajność komputera jest zadowalająca. Wprawdzie nie nadaje się do gier, ale za to radzi sobie z płynnym odtwarzaniem filmów Full HD z dysku. Dzięki temu może służyć do czegoś więcej niż przeglądanie internetu czy praca z pakietem biurowym.

Największą wadą komputera jest bardzo błyszczący ekran. Zastosowana powłoka jest jedną z najbardziej lśniących, z jakimi mieliśmy do czynienia. Jeśli lubisz pracować na balkonie czy w pociągu, ekran Winda może cię irytować. A raczej: będzie cię irytować.

Poza tym netbook jest dobry. Jakość wykonania, czy też praca na baterii są w pełni wystarczające i zadowolą większość użytkowników.

 

  Podsumowanie
 

plusy:

Ładny design
Wygodny touchpad
Mysz i torba z materiału w zestawie
Jakość wykonania
Cicha praca
Złącze HDMI
 

 

minusy:

Bardzo błyszczący ekran
Niska wydajność 3D
 

Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: ok. 1600 zł
Ocena: MSI Wind U200
Jakość wykonania:
dobra
Wygląd i ergonomia:
zadowalające
Klawiatura:
Touchpad:
dobra
super
Wymiary i waga:
super
Czas pracy na baterii:
zadowalający
Oprogramowanie:
zadowalające
Jakość obrazu LCD:
zadowalająca
Wydajność:
zadowalająca
Wydajność 3D:
słaba
Głośniki/dźwięk: dobre
Głośność/cicha praca:
super
Ogólna ocena: