Laptopy

MSI Wind U230: ocena końcowa

przeczytasz w 4 min.

Wind U230 jest znacznie wydajniejszy od wersji U200, jednak testowany Acer i Asus są jeszcze szybsze. W praktyce ma to mniejsze znaczenie: netbook, nawet ten najwydajniejszy, nie nadaje się do grania w najnowsze gry. Można pozwolić sobie jedynie na odpalenie kilku klasyków. Jeśli chodzi o multimedia, komputer tej klasy powinien płynnie odtwarzać filmy Full HD, a z tym Wind U230 radzi sobie bardzo dobrze.

Wynik identyczny jak u innych netbooków - jedynie odtwarzanie wideo Full HD na YouTube sprawia, że traci się płynna animacja. W pozostałych scenariuszach nie ma absolutnie żadnych powodów do zmartwień.

Wind U230 to kolejny netbook z górnej półki. Ma 12,1-calowy ekran, wydajne komponenty AMD/ATI, 3 GB pamięci RAM, a nawet system Windows 7 w wersji Ultimate. Bardzo spodobał nam się ten model, ponieważ oferuje w zupełności wystarczającą wydajność, a praca z nim jest komfortowa. Nie mamy do niego większych zastrzeżeń - jedynie system chłodzenia co jakiś czas przypomina o swojej obecności sporym hałasem, ale zdarza się to na tyle rzadko, że nie powinno zniechęcać do zakupu.

Jeśli szukasz netbooka, na którym będziesz mógł popracować, a w razie potrzeby podłączyć do telewizora i oglądać filmy Full HD - MSI Wind U230 jest dobrą propozycją. To lekki i poręczny komputerek, który przypadnie do gustu często podróżującym, jak i domownikom, którzy lubią uwalniać się od przewodów i zabierają komputer np. na balkon czy do ogrodu. Polecamy. 

  Podsumowanie
 

plusy:

Bardzo jasna matryca
Wysoka wydajność
Wygodna klawiatura
Dobry touchpad
Dobre wyposażenie (mysz, pokrowiec)
 

 

minusy:

Hałaśliwe (od czasu do czasu) chłodzenie
 

Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: ok. 1600 zł
Ocena:MSI Wind U230
Jakość wykonania:
dobra
Wygląd i ergonomia:
dobra
Klawiatura:
Touchpad:
dobra
super
Wymiary i waga:
super
Czas pracy na baterii:
zadowalający
Oprogramowanie:
zadowalające
Jakość obrazu LCD:
dobra
Wydajność:
dobra
Wydajność 3D:
zadowalająca
Głośniki/dźwięk: dobre
Głośność/cicha praca:
dobra
Ogólna ocena: