Laptopy

MSI Wind U230: wygląd, specyfikacja

przeczytasz w 2 min.

Wind U230 wygląda niemal tak samo, jak wersja U200. Dlatego nie będziemy powielać niektórych informacji i skupimy się tylko na różnicach. Najważniejszą z nich jest ekran. Model U230 nie ma aż tak błyszczącej matrycy, a ramka okalająca wyświetlacz nie lśni tak, jak w U200. Takie rozwiązanie spisuje się o wiele lepiej. Chcąc bardziej zobrazować różnicę napiszemy, że o ile w przypadku U200 kobieta może zrobić sobie makijaż przed wyświetlaczem, tak w U230 da się co najwyżej poprawić włosy.  (Nie wiem skąd u mnie takie porównania, nie pytajcie.)

Netbooki te mają identyczne rozmieszczenie złączy i podobne wyposażenie. Różnią się przede wszystkim podstawowymi komponentami - U230 opiera się na platformie AMD i ma wydajniejszy układ graficzny. Dzięki temu ma lepsze osiągi, ale jego system chłodzenia jest też głośniejszy. W obciążeniu staje się bardzo słyszalny i może irytować.

Nie będziemy skupiać się na pierwszych wrażeniach, ponieważ z tym netbookiem pracuje się tak samo - klawiatura i touchpad są identyczne. Komfort pracy poprawia jedynie mniej błyszczący wyświetlacz, natomiast wadą jest głośne chłodzenie, które - całe szczęście - nie pracuje często na wysokich obrotach. Poniżej przedstawiamy specyfikację techniczną, a potem skupimy się od razu na matrycy.

 

Procesor AMD Athlon Neo X2 L335 (2 rdzenie, 1,6 GHz)
Układ graficzny Mobility Radeon HD 3200 128 MB
Pamięć 3 GB DDR2 400 MHz
Ekran 12,1", podświetlanie LED (1366 x 768), błyszczący
Dysk twardy 320 GB
Napęd optyczny brak
Złącza wideoD-Sub, HDMI
Złącza USB 3x USB
Głośniki stereo
Wymiary
(szer. głęb. wys.)
190 x 297 x 24,5~31 mm
Waga1,3 kg
Wyposażenie dodatkowetorba z materiału, mysz zewnętrzna, MS Office 2007 Home and Student (trial), Norton Internet Security (trial)
System Windows 7 Ultimate 32-bit

»Zobacz pełną specyfikację na stronie producenta

Netbook ma naprawdę dobre parametry. Dzięki wydajnym komponentom nadaje się do oglądania filmów Full HD, można go także łatwo podłączyć do telewizora - poprzez złącze HDMI.

 Dwurdzeniowy procesor AMD Neo X2 nie należy do superszybkich, ale w netbooku spisuje się znakomicie. Dodatkowo można liczyć na 3 GB pamięci RAM. W takiej konfiguracji praca w systemie Windows 7 jest komfortowa - nie mieliśmy powodów do narzekań. Można sobie pozwolić nawet nie wielozadaniowość, choć tutaj z pewnością po części ogranicza powierzchnia robocza ekranu.