Oprogramowanie

Zarządzanie urządzeniami

przeczytasz w 1 min.

"Urządzenia i drukarki" to miejsce grupujące cały sprzęt podłączony do komputera - znajdziemy tu drukarki, myszki, klawiatury, itd. To nowa sekcja dostępna w Panelu sterowania, ale nie można jej nazwać rewolucyjną - to po prostu miejsce, w którym łatwo skonfigurujesz swoje peryferia.

Urządzenia i drukarki

Znacznie lepiej zapowiada się Device Stage, czyli - prościej - zarządzanie urządzeniami. Kiedy podłączysz jakiś sprzęt do komputera, Device Stage wyświetli okno z dostępnymi funkcjami. Dla przykładu, po podłączeniu aparatu cyfrowego zobaczysz funkcje pozwalające na zarządzanie multimediami, przeglądanie plików, importowanie obrazów i wideo, jak i możliwość zmiany ustawień ogólnych. Dodatkowo wyświetli się poziom naładowania baterii, dostępne miejsce na karcie pamięci, a nawet więcej (np. linki do stron producenta).

Aparat Nikon D5000 podłączony do komputera z Windows 7

Wszystko zależy od tego, jakie oprogramowanie przygotuje producent - to bowiem od producenta każdego sprzętu zależy, co będzie dostępne w systemie. Na razie wiele urządzeń nie obsługuje nowości Windows 7, ale z czasem się to zmieni i korzystanie z nich będzie bez wątpienia łatwiejsze. Co więcej, funkcje oferowane w danym urządzeniu są dostępne także z w liście szybkiego dostępu - po podłączeniu sprzętu jego ikona pojawi się na pasku zadań i można je obsługiwać także z tego miejsca.

Obecnie dostępne urządzenia nie wykorzystują pełnego potencjału Device Stage - dopiero nadchodzące produkty będą mogły się popisać mnogością funkcji. Przynajmniej tak wynika z zapowiedzi Microsoftu i niektórych producentów.