Ciekawostki

Chce wypłatę w bitcoinach. Burmistrz Nowego Jorku wierzy w kryptowaluty

przeczytasz w 1 min.

On musi naprawdę wierzyć w kryptowaluty. Eric Adams, który wkrótce obejmie stanowisko burmistrza Nowego Jorku, chce otrzymywać wynagrodzenie w bitcoinach.

Wypłata w bitcoinach – tego chce nowy burmistrz Nowego Jorku

Kryptowaluty mają równie wielu przeciwników, co zwolenników. Eric Adams zdecydowanie zalicza się do tych drugich. Chce, by Nowy Jork za czasów jego urzędowania stał się kryptowalutowym centrum, a do tego zamierza odbierać swoje wynagrodzenie w bitcoinach. 

Na razie Adams, który we wtorek wygrał wybory z Curtisem Sliwą (zdobywając 66,5% głosów) mówi tylko o trzech pierwszych wypłatach, ale niewykluczone, że zdecyduje się na podobną formę także przy okazji kolejnych pensji. Nie ujawnia też póki co, w jaki sposób zostanie to zrealizowane pod względem prawnym. Tak czy owak… 

Otwarci na kryptowaluty

Z jednej strony to dość odważna decyzja, biorąc pod uwagę szalenie niestabilny kurs bitcoina. Z drugiej jednak – nie jest tajemnicą, że polityk tego kalibru nie jest osobą żyjącą od wypłaty do wypłaty, więc może podjąć ryzyko i pozwolić sobie na takie rozwiązanie. 

Eric Adams jest demokratą, ale w kryptowaluty wierzą też republikanie. Wywodzący się z tego obozu burmistrz Miami – Francis Suarez – również zapowiedział, że najbliższą wypłatę chce otrzymać w bitcoinach. Na dobrą sprawę, to właśnie Suarez był pierwszy, a Adams postanowił do niego dołączyć, przy okazji podbijając stawkę. 

Źródło: Gizmodo

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  5
  Jak robić przekręty to tylko w krypto. Spryciarz ;)
  • avatar
   Kenjiro
   3
   Aż mi się kabaret przypomniał:
   - Kopciuszku, chcesz czekoladę?
   -...
   - To se kuuup!
   • avatar
    Wulfen4
    1
    Bitcoin to jest przyszłość
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Bogate kraje powoli aczkolwiek konsekwentnie adoptują krypto i technologię blockchain. Biedne trzymają swoich poddanych z dala albo wręcz zakazują. Polska jak zawsze na rozdrożu w jakimś komicznym szpagacie bo z jednej strony mamy groteskowe " Niemieckie powiernictwo pod Żydowskim zarządem" którego "Warszawski Rząd" w podskokach robi to co mu tam hegemon karze a z drugiej przedsiębiorczość Polaków którzy na przekór różnym "Zdradkom" robią swoje. Jesteśmy jedynym krajem w Europie w którym można legitnie i anonimowo kupić złoto, srebro i krypto waluty (Kanga) Kiedyś jak Hegemon dostrzeże tę polską lukę w Matrixie to pewnie każe swoim warszafskim przydupasom ją zamknąć ale póki salwa nie padła to bym korzystał z okazji. Do końca hossy zostało sporo czasu i w Lutym kto wie, BTC może hulać w okolicach 250.000$ a ETH może podejść pod 20.000$ Potem oczywiście spadki około -80% na BTC i ETH a alty to pewnie grubo ponad 90% ale to normalne w cyklach BTC. Na TradingView można to sobie wszystko zobaczyć jak te cykle chodzą i jak szybko rynek regeneruje się po bessie. Dość powiedzieć że w ciągu 10 lat BTC urósł o milion procent a 2000% tylko w tej hossie od 2019. Ja nie znam żadnego aktywa które dało takie zyski. Nawet Tesla potrzebowała więcej czasu. Jak ktoś sobie wyrabia opinię na temat krypto czytając komentarze tych frustratów tutaj co tylko płakać potrafią że "karty drogie" to daleko w życiu nie zajdzie. Phil Konieczny, Kamil Gancarz i Benjamin Cowen do krypto oraz Charlie Munger, Warren Buffett i Peter Lynch żeby mieć fundamenty wiedzy o inwestowaniu. To w zupełności wystarczy żeby dobrze zainwestować swoje oszczędności teraz czy jeszcze lepiej w przyszłym roku jak BTC skapituluje i kupić elegancko na dołku. Powodzenia.
     • avatar
      kp1971
      0
      1 Bitcoin = 60 891,70 dolarów amerykańskich. To jaką on ma pensję?
      • avatar
       Wenezo
       0
       Kto dzisiaj zainwestuje w btc ten ładnie straci
       • avatar
        Wenezo
        -1
        A w tęczowych flamingach nie chce?:D
        • avatar
         DarioKryptoFan
         -14
         Ja jusz mam wypłaty w bitcoinach.! Sam zym zarobił 350 tys amerykańskich dalaorow na handlu krypto!