Myszki

Dla tych Korsarzy nawet PRO to za mało

przeczytasz w 2 min.

Corsair uznał, że PRO to za mało dla jego nowych myszek gamingowych. Co więc takiego mają w sobie modele M65 RGB ULTRA oraz M65 RGB ULTRA Wireless?

M65 to jedna z najbardziej rozpoznawalnych rodzin wśród gamingowych myszek. Tworząc najnowsze wersje gryzoni Corsair postanowił przejść na wyższy poziom i z tego też powodu określenie „PRO” (a nawet „ELITE”) uznał za niewystarczające. Nadszedł czas na jakość „ULTRA”. 

Corsair M65 RGB ULTRA to prawdopodobnie najszybsza myszka gamingowa na rynku

A zatem przed tobą Corsair M65 RGB ULTRA. Znak szczególny? Największym atutem jest chyba sensor Marksman o rozdzielczości 26 000 DPI i szybkości sięgającej 650 IPS – jak zapewnia producent: precyzyjny i błyskawicznie reagujący na ruchy. Równie szybko odczytywane są kliknięcia, a to za sprawą optycznych przełączników Omron i przycisków Quickstrike o wyjątkowo krótkim odstępie od nich. 

Corsair M65 RGB ULTRA wygląd

Szybkie raportowanie zapewnia technologia AXON Hyper-Processing o częstotliwości aż 8000 Hz (co oznacza, że odczyt prowadzony jest co 1/8 milisekundy), a szybkie przesuwanie myszki po blacie – teflonowe ślizgacze. To już kilka powodów, by uznać określenie „ULTRA” za zasadne, a producent dorzuca do tego jeszcze technologię Sensor Fusion (eliminującą przypadkowe ruchy przy podnoszeniu myszki i obsługującą gesty) oraz system regulacji wagi (od 97 do 115 gramów)

Wolisz bez ogonka? Sprawdź Corsair M65 RGB ULTRA Wireless

Ciężarki znalazły się też w bezprzewodowej wersji gryzonia – Corsair M65 RGB ULTRA Wireless – której waga regulowana jest w zakresie od 110 do 128 gramów. Także w przypadku tego modelu możesz liczyć na brak opóźnień, bo za odczyt sygnału odpowiada technologia Slipstream, cechująca się częstotliwością 2000 Hz. Dodajmy, że wbudowany akumulator pozwala na granie przez 120 godzin między ładowaniami

M65 RGB ULTRA Wireless waga

Ile kosztują nowe myszki gamingowe Corsair?

Gdy zadebiutują na rynku (co nastąpi najpóźniej w połowie października) nowe myszki będą kosztować 350 zł (Corsair M65 RGB ULTRA) oraz 570 zł (Corsair M65 RGB ULTRA Wireless). Jeśli interesują cię podobne możliwości, ale preferujesz bardziej klasyczną konstrukcję, to być może przypadnie ci do gustu zaprezentowany niedawno model Corsair Sabre RGB Pro Wireless.

Źródło: Corsair, informacja własna

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Blejd
  2
  Od 2 lat siedzę na LG G502 Lightspeed i nie zamierzam zmieniać póki co mega myszka :)
  • avatar
   Ad_Lou
   1
   pytanko, czy warto tak walczyć o te dpi? korzystam z myszy o maksymalnym dpi 4000 na ekranie 3440x1440 i nie odczuwam z tego powodu żadnego dyskomfortu przy normalnym graniu, czasem przesunę tylko w lewo lub prawo suwak czułości w ustawieniach gry... na gryzioniu z ~16000 dpi nie wychodziłem poza 3000...
   coś robię źle czy to po prostu nie ma sensu?
   • avatar
    Grundi
    1
    Nie polecam m65... miałem i tak jak wiele innych m65 w internecie, moja mysz po roku przestała klikać :) Lewy przycisk myszy pada i to notorycznie w tym konkretnym gryzoniu. Przesiadłem się na dark core i póki co bez zarzutów.
    • avatar
     Erikson83
     -1
     Na kablu to tylko dla lamusów...