Gry komputerowe

W Crusader Kings III poznamy „ludzką” stronę średniowiecznej polityki. Kiedy?

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
4 komentarze Dyskutuj z nami

Crusader Kings III ma już oficjalną datę premiery. Jeszcze latem będziemy mogli dać się ponieść wirom średniowiecznej polityki w strategii, nad którą pracują weterani z Paradox Interative. Przy okazji opublikowali oni dwa nowe zwiastuny – fabularny i prezentujący rozgrywkę.

Kiedy premiera Crusader Kings III?

Ekipa Paradox Interactive oficjalnie ogłosiła, że premiera gry Crusader Kings III odbędzie się 1 września 2020 roku. Zagramy, rzecz jasna, tylko na komputerach – dobra wiadomość jest taka, że nie tylko tych z Windows, ale też macOS i Linux. Fakt, że poprzednie odsłony jak najbardziej dawały radę, a tym razem twórcy zaserwują nam kilka istotnych nowości, pozwala widzieć w tej produkcji mocną kandydatkę do naszego rankingu najlepszych strategii na rynku.

Zobacz najnowszy zwiastun Crusader Kings III: 

W Crusader Kings III fabuła odegra ważną rolę, a rozgrywka będzie skoncentrowana na postaciach. Zarówno te, nad którymi przejmiemy kontrolę, jak i te, z którymi będziemy wchodzić w interakcje, mają swoje osobowości i reagują inaczej na te same zdarzenia. Trzeba o tym pamiętać i z głową podejmować kolejne strategiczne decyzje. To od nich zależeć będzie ostateczny kształt pisanej przez nas historii zamków, rycerzy i krucjat.

Crusader Kings 3 screen

Twórcy obiecują niemal nieskończone możliwości – średniowieczną historię przez pięć stuleci będziemy mogli pisać w różnych częściach świata, biorąc udział w historycznych wydarzeniach, ale też kreując zupełnie nowe. Będziemy na swojej drodze spotykać ludzi każdego rodzaju, prowadzić wojny i tłumić bunty, aranżować małżeństwa i wydawać na świat następców, utrzymywać dobre relacje z władzami religijnymi lub tworzyć własne wyznania oraz dbać o poddanych, ale też ich kontrolować. 

Jak będzie wyglądać rozgrywka?

Zobacz najnowszy teaser gameplay Crusader Kings III: 

W Crusader Kings III miłośnicy gatunku grand strategy poczują się jak w domu. Ale to nie ma być gra, jakich było już wiele. Tym razem twórcy chcą przedstawić znacznie bardziej „ludzką” perspektywę. To właśnie relacje, rozwój, styl życia i reputacja będą odgrywać kluczowe role. I na razie jest oczywiście zbyt wcześnie, by mówić, że to dobry lub zły pomysł, ale bez wątpienia „trójka” ma olbrzymi potencjał i narzędzia do tego, by stać się „klasykiem”.

Źródło: Paradox Interactive, Engadget, Dark Side of Gaming

Czytaj dalej o grach strategicznych: 

Komentarze

4
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Screen z gry wygląda jakby żyli w związku kazirodczym :D
 • avatar
  Lubie gry Paradoxu ale nie kupie na premierę. Znając ich politykę, na premierę dostaniemy wydmuszkę. Nowe CK sprawdzę dopiero po wydaniu 2-3 dodatków. Ostawiam, że dopiero coś około 2022 roku.
  Mam nadzieję, że tym razem nie zapomną o polskiej wersji językowej.
 • avatar
  Czyli po prostu chcą zrobić Crusader Kings 2
 • avatar
  szału nie ma - moim zdaniem