• benchmark.pl
 • E3
 • Łapcie się za kalendarze - znamy datę premiery Diablo II: Resurrected
Gry

Łapcie się za kalendarze - znamy datę premiery Diablo II: Resurrected

przeczytasz w 2 min.

Diablo II: Resurrected to dla wielu graczy jeden z najbardziej łakomych kąsków szykowanych na najbliższe miesiące. Kiedy można będzie zagrać? Właśnie się tego dowiedzieliśmy.

Kiedy premiera Diablo II: Resurrected?

Wprawdzie do podsumowań jeszcze chwila, ale już widać, że Microsoft zorganizował pokaz Xbox & Bethesda Games Showcase ze sporym rozmachem. Zadbał o zapowiedzi związane nie tylko ze swoimi mocnymi markami i usługami, ale również o głośne produkcje innych producentów. Najlepsze przykłady to chociażby S.T.A.L.K.E.R. 2 czy Diablo II: Resurrected.

Blizzard mówił o odświeżonej wersji swojego hitu sporo, ale nie precyzował daty premiery. Podczas Xbox & Bethesda Games Showcase zobaczyliśmy nowy zwiastun Diablo II: Resurrected, którego zwieńczeniem okazała się informacja mówiąca, iż gra zadebiutuje już 23 września. Nie będziemy zatem długo czekać.

Na czym zagramy?

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w tym przypadku lista platform docelowych jest długa. Microsoft promuje oczywiście Xbox Series X i Xbox Series S, ale Diablo II: Resurrected trafi również na PlayStation 5, PlayStation 4, a nawet Nintendo Switch.

To jeśli chodzi o konsole, bo chyba nikt nie wyobraża sobie braku wersji PC. Co więcej, już jakiś czas temu zaprezentowano wymagania sprzętowe.

Beta testy Diablo II: Resurrected potwierdzone

Warto zastanowić się nad skorzystaniem z przedsprzedaży. Gracze, którzy się na to zdecydują będą mogli jako pierwsi przystąpić do beta testów. Dokładna data w tym przypadku nie została ujawniona, wspomniano jednak o sierpniu. Innych może pocieszać fakt, że nieco później beta zostanie otwarta także dla tych, którzy z wcześniejszymi zamówieniami jednak nie sympatyzują.

„Pan Grozy zażądał, byśmy zremasterowali Diablo II i jesteśmy niezmiernie dumni, że możemy wykonać jego rozkaz, wprowadzając we wrześniu na komputery PC i konsole grę Diablo II: Resurrected z funkcją progresji międzyplatformowej, aby każdy mógł cieszyć się grą na preferowanej przez siebie platformie. Z niecierpliwością czekamy na powitanie w bramach Piekieł nowych i powracających fanów Diablo podczas nadchodzących otwartych beta-testów rozgrywki wieloosobowej. Zebrane w ten sposób opinie i sugestie graczy pomogą nam dopracować tytuł, który będzie dostarczać rozrywki i niesamowitych emocji przez wiele lat.” - J. Allen Brack, prezes Blizzard Entertainment

Beta ma pozwolić na przetestowanie 5 klas. Gracze będą mieć tutaj do wyboru amazonkę, barbarzyńcę, czarodziejkę i paladyna z podstawowej wersji Diablo II, a także druida z rozszerzenia Lord of Destruction. Nekromanta i zabójczyni pojawią się dopiero w pełnej wersji gry.

Źródło: Xbox

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  stud3nt
  2
  Jeśli Resurrected będzie rozwijany i wprowadzą tam rzeczy, których chcieliby gracze, to jak najbardziej warto będzie kupić. Przydałby się np. receptariusz ze słowami runicznymi i przepisami dla Kostki Horadrimów, podpowiedzi z np. zakresem statystyk, rebalans samych słów, aby przestały dzielić się na "jedyne słuszne" i "śmieciowe", filtrowanie lootu i wiele innych.

  Kiedyś wszystkiego trzeba było się doszukiwać na własną rękę, pytać po znajomych, wymieniać się informacjami na forach - to robiło mega klimat i budowało społeczność. Jednak obecnie mamy XXI wiek i takie rzeczy są normalnością.

  Osobiście i tak kupię Resurrected - choćby ze względu na sentyment i tysiące godzin spędzonych na biciu leveli i szukaniu magicznych przedmiotów na handel. Ale na pewno nie za 40 ojro (prawie 200 zł), które obecnie Blizzard sobie życzy.
  • avatar
   BariGT
   1
   Jak bez Necromancera?
   • avatar
    Trim23
    1
    Po Warcraft Reforged raczej nikt się nie skupi na zakup preordera
    • avatar
     Marucins
     -2
     Super. Kolejna odgrzewa.
     Zrobić coś nowego? Po co. Lepiej jechać na sentymentach.
     Z drugiej strony to co kilkadziesiąt lat temu było ogrywane teraz może stać się "niegrywalne".
     • avatar
      Blejd
      -5
      To nie oficjalne info.