Filmy / seriale / VOD

Disney+ zalicza mocny start w Polsce, a Netflix… znów zyskuje

przeczytasz w 2 min.

W czerwcu na polskim rynku serwisów streamingowych pojawił się Disney+. Od razu wskoczył do topki, ale to chyba nikogo nie dziwi. Zaskakiwać może za to „zielony” wynik Netfliksa.

Mocny start Disney+ w Polsce, Netflix znów zyskuje

Disney+ w Polsce nie zdołał pobić wyniku ustanowionego przez HBO Max. W pierwszym miesiącu swojej obecności na rynku wywołał zainteresowanie niespełna 3,7 mln użytkowników, podczas gdy HBO Max – prawie 5,6 mln. Trzeba jednak pamiętać, że Disney+ miał nieco mniej czasu, bo zadebiutował w późniejszym momencie miesiąca. 

Nie można też zaprzeczyć, że 3,7 mln to naprawdę dobry wynik – dzięki niemu Disney+ uplasował się na trzecim miejscu w rankingu najpopularniejszych serwisów VOD w czerwcu bieżącego roku. Przegrał jedynie z usługami Netflix i HBO Max.

Netflix po raz pierwszy od kilku miesięcy zdołał osiągnąć lepszy wynik niż w poprzednim zestawieniu. Z kolei HBO Max przyciągnęło o kilkaset tysięcy użytkowników mniej. Spadki zanotowała zresztą większość serwisów w zestawieniu, jedynie Amazon Prime Video zakończyło miesiąc na plusie. 

Największy odpływ użytkowników odnotował Player – czerwcowy wynik serwisu jest aż o 860 tysięcy gorszy niż majowy. Do tego przyszłość tego serwisu stoi pod znakiem zapytania po tym, jak właściciel HBO Max (WarnerMedia) połączył się z Discovery (a więc właśnie właścicielem Playera).

Najpopularniejsze serwisy streamingowe w Polsce – czerwiec 2022:

 • Netflix ma 13,51 mln użytkowników (o 0,07 mln więcej niż w maju)
 • HBO Max ma 4,42 mln użytkowników (o 0,27 mln mniej niż w maju)
 • Disney+ ma 3,69 mln użytkowników (pierwsze notowanie)
 • Player ma 3,16 mln użytkowników (o 0,86 mln mniej niż w maju)
 • CDA ma 2,53 mln użytkowników (o 0,31 mln mniej niż w maju)
 • TVP VOD ma 2,46 mln użytkowników (o 0,19 mln mniej niż w maju)
 • CANAL+ ma 2,41 mln użytkowników (o 0,77 mln mniej niż w maju)
 • Amazon Prime Video ma 2,3 mln użytkowników (0,5 mln więcej niż w maju)
 • Polsat Box Go ma 2,2 mln użytkowników (o 0,46 mln mniej niż w maju)
 • WP ma 2,04 mln użytkowników (o 0,05 mln mniej niż w maju)

(Liczba użytkowników w badaniu Gemius/PBI nie oznacza liczby subskrybentów, lecz wszystkich osób, które przynajmniej raz odwiedziły dane serwisy VOD: poprzez przeglądarkę internetową lub aplikację).

Źródło: Gemius/PBI, Wirtualnemedia, informacja własna

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dzentel
  0
  @WK która część artykułu to ta informacja własna i jak została pozyskana? autor przeprowadzał ankietę szacując abonentów? informator dostarczył te dane?
  • avatar
   pawluto
   -2
   Poczekajmy jeszcze kilka miesięcy - 4-5 miesiećy - wtedy spadek Netflixa będzie widoczny a Disneya zwyżka będzie kolosalna.
   Netflixa ratuje teraz tylko taka promocja że dają go na rok gratis do każdego założonego łącza internetowego w chyba UPC i VEctra oraz orange.