Internet

Dropbox Pro od teraz tylko z jednym planem - 1 TB za 10 dolców miesięcznie

z dnia
Karol Żebruń | Redaktor serwisu benchmark.pl
11 komentarzy Dyskutuj z nami

Nie jest to szach mat dla innych serwisów chmurowych, bo podobną ofertę ma Google, ale to przecież Dropbox.

Dropbox Pro nowe ceny

W prostocie tkwi piękno. W przypadku Dropboxa ta prostota ma stanowić zachętę do korzystania z płatnych programów subskrypcyjnych, a w zasadzie z jednego planu Dropbox Pro. Od teraz wykupując usługę Dropbox Pro za 9,99 dolara (lub euro) miesięcznie otrzymamy cały 1 TB miejsca na dowolne pliki. Roczny abonament to 99 dolarów (lub euro). Dropbox tym samym anuluje wszystkie dotychczasowe plany, czyli 100 GB za 10 dolarów, 200 GB za 20 i 500 GB za 50 dolarów.

Dropbox decydując się na takie posunięcie (cena jest identyczna jak w przypadku 1 TB planu Google Drive) stawia sprawę jasno. Tanio skóry n ie sprzedamy. Mowa tu oczywiście o dominacji na rynku usług dysków chmurowych, na którym od czasów gdy Dropbox był jedyną sensowną ofertą zrobiło się całkiem tłoczno. Flickr oferuje 1 TB na zdjęcia i filmy, wszyscy subskrybenci Office 365 dostają w cenie 1 TB miejsca na dysku OneDrive (współdzieląc z 4 innymi użytkownikami, mogą tę przestrzeń zwiększyć do 5 TB), a użytkownicy Box.com gdy zdecydują się na wykupienie abonamentu dla 5 kont, mogą mieć nielimitowaną przestrzeń. A to tylko kilku najbardziej znanych graczy w tej branży i najprostsze formuły opłat.

Oprócz zmian cenowych Dropbox zapowiada kilka usprawnień w swojej usłudze. Są to kolejno:

 • Hasła dla współdzielonych danych - w ten sposób upewniamy się, że nawet jeśli link do współdzielonego folderu wpadnie w niepowołane ręce, to bez znajomości hasła na nic się nie przyda

Dropbox hasło folder

 • Czasowo obowiązujące linki do danych - udostępniając dane innym użytkownikom sieci nie musimy kłopotać się koniecznością zmiany folderu lub wykasowania danych by dostęp do nich przestał funkcjonować po pewnym czasie. Teraz wystarczy określić jak długo dany link będzie obowiązywał.
 • Możliwość określenia uprawnień dla współdzielonych folderów - można określić czy dany użytkownik może tylko przeglądać, czy również zmieniać zawartość współdzielonego foderu

Dropbox dodał również funkcję zdalnego kasowania danych Dropbox z urządzeń, które zostały skradzione lub zgubione. Gdy tylko takie urządzenie uzyska dostęp do sieci, dane zostaną usunięte.

Dropbox usuwanie danych skradzione urządzenie

Źródło: Dropbox

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  baca130
  Coraz niższa cena za 1 GB dysku przy coraz większych pojemnościach więc mogą pozwolić sobie na to.
 • avatar
  Konto usunięte
  Za te 10 dolarów to można mieć Office 365 i 1TB w OneDrive, co jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem :)
 • avatar
  Konto usunięte
  Czyli zrównali stawki z OneDrive i Google Drive. Tyle, że Google Drive no limit, ale pozostaje problem zaufania co do prywatności trzymanych tam danych.
  Nie wiem, czy Google Drive pozwala trzymać szyfrowane archiwa, jeśli tak, to problem rozwiązuje cześć kwestii.
 • avatar
  pop-szcz
  Ja używam dropboxa z przyzwyczajenia, po prostu był pierwszy i ma taką przewagę. W sumie głównie jak muszę mieć dostęp do czegoś z fona, wygodniejsze to niż podpinanie kabelka i kopiowanie.