Samochody elektryczne

Elon Musk w kapeluszu kowboja, niedopracowana Tesla Cybertruck i wiwatująca publika

przeczytasz w 2 min.

W ramach wydarzenia Cyber Rodeo podczas wielkiego otwarcia nowej fabryki Tesli w Texasie, Elon Musk w kapeluszu kowboja pokazał prototyp Tesli Cybertruck. Niestety - to Musk wypadł lepiej.

Giga Texas, Cyber Rodeo i prototyp Tesli Cybertruck

Otwarcie kolejnych fabryk Tesli to dla Elona Muska niewątpliwe sukcesy. Cóż, trudno się temu dziwić - firma stale się rozwija, a plan produkowania 20 milionów samochodów rocznie staje się coraz bardziej realny.

W ostatnim czasie hucznego otwarcia doczekała się Giga Texas - fabryka Tesli zlokalizowana w… tak, w Teksasie - nie ma tutaj żadnych niespodzianek. Tego samego nie można jednak powiedzieć o ceremonii otwarcia nowego obiektu, której towarzyszyło wydarzenie Cyber Rodeo.

Zaraz obok Elona Muska, który na scenie pojawił się w kowbojskim kapeluszu i charakterystycznych dla niego okularach największym zaskoczeniem była prezentacja prototypu Tesli Cybertruck. Samochód od miesięcy wygląda niemal niezmiennie - ale jakich szczegółów dopatrzyła się publiczność Cyber Rodeo?

Tesla Cybertruck wymaga jeszcze dość dużo pracy

Futurystyczny pickup Tesli ma być produkowany od 2023 roku. W ostatnim czasie kilkukrotnie słyszeliśmy już o opóźnieniach dotyczących pojawienia się w sprzedaży Cybertrucka, ale były one efektem zarówno problemów z dostępem do części produkcyjnych, jak i faktu, że Elon Musk traktuje ten pojazd jako swoje największe dzieło - ma być doskonały w każdym calu. Jak wygląda najnowszy prototyp Cybertrucka?

Tesla CybertruckKamery w Cybertrucku znalazły się w osłonach nad kołami - najprawdopodobniej nie zmienią już lokalizacji

Tesla w końcu znalazła miejsce do bocznych kamer - ukryła je w błotnikach nad przednimi kołami i wygląda na to, że pozostaną tam w wersji produkcyjnej (ewentualnie zyskają większe maskowanie).

Tesla Cybertruck

Widać, że Musk może nadal walczyć z wycieraczką, która zdecydowanie wyróżnia się na tle całej bryły. Wprawdzie jej mechanizm wygląda na stosunkowo niewielki, więc w teorii istnieje szansa, że to jedna z ostatecznych wersji. Nie zmienia to faktu, że zaraz obok dużych lusterek - to jeden z najbardziej kontrowersyjnych elementów Cybertrucka.

Tesla Cybertruck

Dopracowania wymaga nadal spasowanie elementów. Dotyczy to między innymi panelu drzwi, który w prototypie wyglądał na niedopracowany, ale też zderzaka, któremu raczej daleko do wersji produkcyjnej.

Tesla Cybertruck

Wnętrze Tesli Cybertruck również nie wygląda na ostateczną wersję. Prototyp został wyposażony w „wolant” na wzór tego z Tesli Model S Plaid, ale zabrakło w nim poduszki powietrznej.

Tesla Cybertruck

Do rozpoczęcia produkcji Cybertrucka w 2023 roku wciąż pozostało wiele czasu. Jak Tesla wykorzysta te kilka miesięcy? Oczekiwania są spore - szczególnie z uwagi na minione opóźnienia i wielokrotne podkreślanie, jak ważny dla Muska jest elektryczny pickup.

Jak myślicie - Cybertruck stanie się hitem? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Tesla, Twitter @RyanZohoury 

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  topiq
  15
  Przynajmniej łatwa blacharka w naprawie. Wystarczy arkusz blachy i zwykła giętarka do blachy. Szpachla też spokojnie pacą jak u mistrza Wazzupa może być kładziona. ;) :P Pasowanie elementów jak w FSO :D albo w Bentleyu ;)
  • avatar
   Abigail
   4
   Jakość zaraz FSO
   • avatar
    Endriu
    2
    Wolałbym jeździć Multiplą ;)
    • avatar
     RAQ73
     -2
     tragedia....
     • avatar
      Teodor
      0
      Kamery w pobliżu nadkola nie są najlepszym pomysłem, bo będą ciągle zabrudzone. Nie wiem, jaką pełnią funkcję, ale..., tylko moja uwaga.
      Przy rosnących cenach paliwa taki samochód bez względu na wygląd, może się okazać strzałem w 10. Cały powinien być pokryty panelami fotowoltaicznymi.