Płyty główne

Płyta główna z chłodzeniem AiO - Gigabyte wpadł na ciekawy pomysł

przeczytasz w 1 min.

Producenci sprzętu czasami wpadają na ciekawe pomysły. Dobrym przykładem jest tutaj nowa konstrukcja od Gigabyte – producent wpadł na pomysł, aby połączyć high-endową płytę z chłodzeniem AiO. Co z tego wyszło?

Gigabyte Z490 Aorus Master WaterForce - płyta główna z chłodzeniem AiO

Mowa o modelu Gigabyte Z490 Aorus Master WaterForce, który bazuje na konstrukcji zwykłego modelu Z490 Aorus Master – jednej z topowych płyt głównych pod nowe procesory Intel Core 10. generacji (Comet Lake-S)

Wersja WaterForce została wyposażona w potężne chłodzenie AiO z trzema 120-milimetrowymi wentylatorami z podświetleniem RGB LED. Zestaw powinien sobie poradzić nawet z najmocniejszymi jednostkami typu Core i9-10900K (warto zauważyć, że blok obejmuje nie tylko procesor, ale też sekcję zasilania).

Gigabyte Z490 Aorus Master WaterForce

Gigabyte Z490 Aorus Master WaterForce to nie tylko dobre chłodzenie, ale i bogaty zestaw portów

Pozostała część specyfikacji nie uległa zmianie, więc płyta pozwoli nie tylko na budowę wydajnego, ale i funkcjonalnego zestawu – na pokładzie znalazły się m.in. trzy złącza PCI-Express x16, sześć gniazd SATA i trzy sloty M.2 (schowane pod radiatorem).

Producent zadbał też o odpowiednią łączność. Płyta Z490 Aorus Master WaterForce została wyposażona w kartę sieciową 2.5G LAN i Wi-Fi 6. Za dźwięk opdpowiada 8-kanałowy kodek REaltek ALC1220-VB z przetwornikiem ESS SAbre Hi-Fi 9118 DAC.

Gigabyte Z490 Aorus Master WaterForce

Ile kosztuje Gigabyte Z490 Aorus Master WaterForce? To nie będą tanie rzeczy

Producent jeszcze nie ujawnił ceny modelu Gigabyte Z490 Aorus Master WaterForce, ale możemy być pewni, że nie będzie należeć do najtańszych konstrukcji. Już model Gigabyte Z490 Aorus Master kosztuje około 2000 złotych, a do tego trzeba doliczyć zestaw AiO 360, który kosztuje około 700-1000 złotych.

Zestaw powinien jednak być dużo tańszy od topowego modelu Gigabyte Z490 Aorus Xtreme WaterForce, który jest dostarczany z blokiem wodnym do podłączenia obiegu chłodzenia cieczą (LC).

Źródło: Guru3D

Zobacz więcej newsów o płytach głównych:

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    piccardo
    2
    Byłem głęboko przekonany że chodzi o chłodzenie płyty samej w sobie.
    • avatar
      kitamo
      1
      niby spoko opcja ale ciekawe jak z jakoscią.
      • avatar
        danieloslaw1
        1
        No niestety jak dla mnie lipa. Jesli mamy 10900k to go kręcimy i kazdy stopien sie liczy. Aio musi jeszcze secje schlodzic.mysle ze przez dodatkową prace cpu zyska 5-10stopni. To jest bardao duzo. Jest to slaby pomysl patrzac ze sekcje w nowych plytach z serii Z nie przegrzewaja sie
        • avatar
          Konto usunięte
          -5
          tak naprawdę to jest jakaś żenada. komputery żrą coraz więcej prądu, i właśnie dlatego takie kloce są potrzebne. nie jest to zbyt dobre dla ekologii.