• benchmark.pl
 • Gry
 • Czy taką grą byśmy się zachwycali? Zobaczcie GTA 6 na Unreal Engine 5
Gry

Czy taką grą byśmy się zachwycali? Zobaczcie GTA 6 na Unreal Engine 5

przeczytasz w 1 min.

Niektórzy gracze naprawdę gorączkowo wyczekują premiery GTA 6. Przygotowano materiał wideo przedstawiający jak gra mogłaby wyglądać na silniku Unreal Engine 5.

GTA 6 w wizji fanów

Biorąc pod uwagę imponujące wyniki sprzedaży gier z serii GTA oraz ogólną rozpoznawalność całej marki, wielu obserwatorów oraz graczy już teraz wieści GTA 6 ogromny sukces. Pojawia się mnóstwo sugestii, także dotyczących oprawy graficznej, która powinna być mocnym punktem nowego dzieła studia Rockstar. Jak wyglądałoby to w przypadku wykorzystania silnika Unreal Engine 5?

Odpowiedź, przynajmniej w pewnym stopniu, została zaprezentowana na kanale TeaserPlay. Jego twórcy nie pierwszy raz postanowili wykorzystać Unreal Engine 5 do przygotowania koncepcyjnej wizji jakiegoś projektu. Tutaj wspomagali się materiałami z GTA 6, które jakiś czas temu wyciekły do sieci. Z tego względu nie powinna zaskakiwać żeńska postać osadzona w głównej roli. Jak wygląda cała reszta według TeaserPlay? Sprawdźcie na poniższym filmiku.

GTA 6 na Unreal Engine 5 - koncept

Kiedy premiera GTA 6?

Gracze liczący na oficjalne materiały wideo promujące GTA 6 muszą uzbroić się w cierpliwość. Nic nie wskazuje na to, aby Rockstar miał się nimi pochwalić w najbliższej przyszłości.

Nawet zazwyczaj dobrze zorientowani branżowi informatorzy póki co mają problem z określeniem tego, kiedy może nastąpić premiera gry. Bardzo nieśmiało mówią o końcówce 2024, albo nawet początku 2025 roku.

Źródło: TeaserPlay

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Altru
  10
  UE5 jest naprawdę dobrym silnikiem ale ten film powinien trafić jako przykład jak nie tworzyć rzeczy na tym silniku, pierwsze kilka sekund zaciekawia a potem jest tylko gorzej to jest niby filmik w 4k a wygląda jak coś miedzy 320 a 480p, sam projekt totalnie skopany, nigdzie nie widziałem tak tragicznych animacji palm, myślałem że to może wina jakości filmu ale nie, cała reszta to tylko tanie asety i to jeszcze nieumiejętnie posklejane, całość wygląda okropnie. To już mody do GTA5 na foto realizm wyglądają 100 razy lepiej niż ten potworek sklejony przez amatora bez krzty dobrego smaku i pojęcia o tym co robi. A komentarze pod filmem na YT to muszą być boty.
  • avatar
   xbk123
   9
   Ta animacja gałęzi palm jest bombowa.
   • avatar
    PrymusLee
    6
    Optymalizacja padaka.
    • avatar
     Obiektor
     6
     Większość obiektów wygląda jakby była szklana xD auta lśniące jak ledwie co z myjni wyjechaly
     • avatar
      stanczyk
      5
      Nie będzie cudów. Nawet jakby stworzyli grę która nie odpali się poniżej RTX 4090 nie będzie cudów.
      Nikt się nie bawi w optymalizację, jadą jak gimnazjalista stronę www z szablonu.
      Nie ma nowych silników, pomysłów. Niedługo będzie jak w kinie niekończące się seriale o panach w rajstopach...
      • avatar
       LukisNysa
       2
       WTF co ona tym biodrem tak macha na boki jak chodzi, po wypadku jest ? To nawet nie jest krok modelki tylko jakaś masakra.
       • avatar
        bruner
        -6
        "Z tego względu nie powinna zaskakiwać żeńska osadzona w głównej roli." Ta żeńska to nazwisko? Coś jak Jolanta Żeńska ? Jesli tak to powinno być z dużej litery :D
        • avatar
         FranzMauser
         0
         Chciałbym to zobaczyć w porównaniu do najnowszej iteracji CryEngine.