Pojazdy

Hulajnoga Xiaomi Mi Electric Scooter Pro debiutuje w Polsce

przeczytasz w 2 min.

Solidna, składana konstrukcja oraz niemałe możliwości – to właśnie cechy charakterystyczne hulajnogi elektrycznej Xiaomi Mi Electric Scooter Pro, która oficjalnie debiutuje na polskim rynku.

Niedawno testowaliśmy hulajnogę Xiaomi Mi Electric Scooter (MiJia M365) i nie byliśmy w stanie znaleźć poważniejszych minusów. Okazuje się jednak, że da się z takiego pojazdu wycisnąć jeszcze więcej. Na polskim rynku debiutuje ulepszona wersja z dopiskiem „Pro” (MiJia M365 Pro).

Producent zapowiada, że Xiaomi Mi Electric Scooter Pro to wykonana z aluminium hulajnoga elektryczna, która rozpędza się do 25 km/h i bez problemu pokonuje wzniesienia o kącie do 12 stopni, zapewniając przy tym komfortową jazdę, między innymi za sprawą gumowych opon pneumatycznych o średnicy 8,5 cala. Pod tym względem jest taka sama jak wersja bez „Pro” w nazwie – czym więc się różnią te modele?

Xiaomi Mi Electric Scooter Pro wygląd

Przede wszystkim Mi Electric Scooter Pro ma akumulator o zwiększonej pojemności (12 800 mAh), co pozwoliło na wydłużenie zasięgu aż do 45 kilometrów, co jest naprawdę dobrym wynikiem i sprawia, że hulajnoga może być rozpatrywana jako atrakcyjny środek transportu miejskiego. Wiążącym się z tym minusem jest zwiększona waga, która wynosi w tym modelu 14,2 kg (coś za coś).

Kolejna istotna różnica to sporych rozmiarów wyświetlacz zastępujący LED-owy sygnalizator z wersji podstawowej. Na panelu tym znajdują się informacje o aktualnej prędkości, potrzebach serwisowych czy połączeniu bezprzewodowym (przez Bluetooth). 

Xiaomi Mi Electric Scooter Pro panel

Hulajnoga ma też szereg zabezpieczeń (przed zwarciem, skrajnymi temperaturami, przeładowaniem czy spadkiem napięcia), wykorzystuje system KERS, jest wyposażona w podwójny układ hamulcowy oraz ma jasny reflektor z przodu i czerwone światło hamowania, a do zarządzania nią można wykorzystać aplikację na smartfona.

Xiaomi Mi Electric Scooter Pro jazda

Hulajnoga Xiaomi Mi Electric Scooter Pro pojawiła się na polskim rynku za sprawą Mi-home.pl. Jej cena wynosi 2199 złotych, a więc trzeba za nią zapłacić około 500 złotych więcej niż za model bez dopisku „Pro”. Już w poniedziałek, 17 czerwca o godzinie 10.00 wystartuje błyskawiczna wyprzedaż, a nabywcy otrzymają bonus w postaci plecaka Mi City Backpack wypełnionego gadżetami Xiaomi.

Źródło: Mi-home.pl

Warto zobaczyć również:

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  6
  Przypominają mi się czasy, gdy byłem dzieciakiem i hulajnoga była jedną z lepszych zabawek na osiedlu :D

  Jednocześnie teraz, będąc dorosłym, choć rozumiem radość dzieciaków z podobnej rzeczy (bo elektrycznej), to mam znaczne obawy przed:
  1) poruszaniem się ich na drogach, szczególnie w połączeniu z...
  2) ... biernymi rodzicami, którzy nie uczą Brajanów prawidłowego zachowania i tym bardziej bezpieczeństwa na drodze, a jak już coś się dzieje to hurr durr ty zły kierowco, przecierz muj Brajanek taki grzeczny :)
  • avatar
   pawluto
   1
   No no - 40 km to już całkiem dobry wynik - Brawo Xiaomi !
   • avatar
    Mavis
    0
    Tata kupił sobie ostatnio taką, tylko że nie wersje Pro.
    Na początku myślałem, że oszalał - gdzie "stary dziad" na takim czymś. Jednak po przejechaniu się osobiście kilku kilometrów muszę przyznać iż dawno nie miałem takiej frajdy. Motór/skuter to jedno, a hulajnoga to drugie i moim zdaniem na pewno większa zabawa.
    Tacie tak się spodobała, że teraz drugą taką samą, tylko że białą kupuje Mamie :).
    Z własnego doświadczenia polecam chociaż spróbować się na niej przejechać i nie mój komentarz nie został opłacony, po prostu jak coś jest świetne i sprawia przyjemność to chce to polecić ;)
    • avatar
     VELEX
     0
     Porównaj hulajnogi polskiej marki VELEX na www.velex.pl lub odwiedź osobiście Salon Pojazdów Elektrycznych VELEX w Częstochowie