Aplikacje mobilne

Dwa dni na odbiór przesyłki z paczkomatu to za mało? Wystarczy, że użyjesz aplikacji i wydłużysz czas

przeczytasz w 1 min.

InPost wprowadził właśnie zmiany w regulaminie swoich usług, które z pewnością docenią klienci mający problem z odbiorem paczki w standardowe 48 godzin.

Przedłużenie czasu odbioru paczki w InPost

Choć okres 48 godzin przeznaczony na odbiór przesyłki z paczkomatu zwykle jest wystarczający, to zdarzają się spodziewane (lub nie) sytuacje, kiedy to za mało.

InPost do tej pory pozwalał na przedłużenie czasu o dodatkowe 2 doby poprzez wysłanie SMS-a za 11,07 zł brutto. Minusem tego rozwiązania była konieczność dostarczenia wiadomości minimum 12 godzin przed upływem podstawowego czasu odbioru - oprócz tego istniało ograniczenie względem lokalizacji. SMS-y można było wysłać tylko z Polski.

Po zmianach w regulaminie InPost, które wejdą w życie 15 lipca przedłużenie czasu odbioru paczki będzie można zrealizować za pośrednictwem aplikacji dostępnej na platformy Android oraz iOS.

Pozornie koszty tej usługi będą niższe, bo koszt operacji wyniesie tylko 7,99 zł brutto. W rzeczywistości jednak będzie nieco drożej, ponieważ w porównaniu do wydłużenia SMS, w aplikacji wydłużymy czas o 24 godziny, zamiast 48.

Koszt przedłużenia czasu odbioru pokrywa wyłącznie odbiorca paczki.

Ostatecznie jednak takie rozwiązanie będzie zdecydowanie wygodniejsze i dostępne dla osób przebywających poza granicami Polski.

Zdarzyło się Wam, że 48 godziny na odbiór przesyłki były niewystarczające? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: inpost.pl

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  17
  Wiecie jakie ja rozwiązanie wolę?

  Oryginalny czas odbioru 72h w cenie ;)
  • avatar
   webster58
   9
   Czas powinien być zmienny w zależności od pory dostarczenia. Oczywistym jest że jeśli paczka doręczona do paczkomatu blisko pracy wpadnie tam o 17:30 w piątek to nikt jej nie odbierze w niedzielę. Ja mam dzisiaj taką sytuację że wyjeżdżam na weekend i jeśli do 17 paczki w paczkomacie nie będzie to będę zmuszony przedłużyć jej odbiór. Podobnie jest ze świętami. które jeśli w nie wypada data odbioru, system mógłby doliczyć dodatkowe 24h. Wiem że to życzenia z kosmosu dla InPost, niemniej jedyne logiczne.

   Można byłoby też zaznaczyć przy wysyłce paczki, jaki jest preferowany dzień doręczenia, by to planować rozsądnie, a nie na pałę byle jak najszybciej (co może zostać domyślną opcją)
   • avatar
    Marucins
    2
    Niech i pobierają 200 zł.
    Idzie konkurencja - mam nadzieję, że poczują.
    • avatar
     Raider0001
     1
     powinna być opcją anulacji przesyłki i jej powrót do nadawcy
     • avatar
      baca130
      0
      2 dni i tak jest wystarczająco długo, więc to jest zbędne.