Laptopy

Intel przyznaje się do błędu - na laptopy z kartami Arc jeszcze trochę poczekamy

przeczytasz w 2 min.

Jesteśmy po premierze mobilnych kart graficznych Intel Arc, które mają stanowić konkurencję dla modeli Nvidii i AMD. Jeśli czekacie na laptopy z nowymi układami, to niestety musimy was zmartwić – sprzęt pojawi się później niż pierwotnie zapowiadano.

Marcowa prezentacja przyniosła premierę mobilnych układów Intel Arc, które znajdą zastosowanie w laptopach dla graczy. Producent podzielił ofertę na trzy segmenty – podstawowe modele z serii Arc 3, a także wydajniejsze jednostki Arc 5 i Arc 7.

Jako pierwsze na rynku miały zadebiutować smukłe i lekkie konstrukcje napędzane układami z serii Arc 3 (A350M i A370M) - podczas prezentacji producent zapowiadał, że pierwsze takie modele już są dostępne w sprzedaży. Problem w tym, że nadal nikt ich nie widział...

Samsung Galaxy Book 2 Pro
Samsung Galaxy Book 2 Pro to pierwszy laptop z kartą graficzną Intel Arc... przynajmniej w teorii, bo jego dostępność jest mocno ograniczona

Laptopy z kartami graficznymi Intel Arc później niż zapowiadano

Dociekliwi klienci zaczęli więc dopytywać Intela o laptopy z nowymi kartami graficznymi.

Dział wsparcia technicznego zdradził, że laptopy z kartami Intel Arc będą dostępne do kupienia dopiero pod koniec drugiego kwartału 2022 roku (!).

W innej wiadomości producent sam przyznał, że przekazał nieprawidłowe informacje. Na rynku jak na razie pojawił się tylko model Samsung Galaxy Book 2 Pro, ale póki co jest on dostępny tylko w Korei Południowej. Inne modele mają pojawiać się w kolejnych tygodniach.

Oczywiście ciągle mówimy tutaj o konstrukcjach wyposażonych w słabsze układy Arc A350M lub A370M (swoją drogą ten drugi nie wypada zbyt dobrze na tle konkurencji). Na modele z wydajniejszymi kartami Arc 5 i Arc 7 będziemy musieli poczekać do początku lata.

Źródło: Intel Support

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Tiko83
  2
  Toć to szok! Raja strikes again! XD
  • avatar
   Kapitan Nocz
   0
   a te karty w ogóle dadzą radę wybić się poza poziom integry w procesorach Intela? Jesli pokazana niedawno karta do komputerów stacjonarnych, oferowała wydajność aż 2x większą od zwyklej zintegrowanej grafiki w procesorze!!