Internet

Jak rywal ChatGPT zmieni wyszukiwarkę Google?

przeczytasz w 1 min.

Firma Google pracuje nad własnym chatbotem w stylu ChatGPT. Sztuczna inteligencja odmieni stronę wyszukiwarki.

Rywal usługi ChatGPT od Google ma wysoki priorytet

ChatGPT udowodnił już, że drzemie w nim olbrzymi potencjał. Microsoft zamierza wykorzystać go w Bingu i wierzy w to rozwiązanie na tyle, by zainwestować miliardy dolarów w OpenAI, a więc jego twórców. Firma Google także czuje, że jesteśmy świadkami rewolucji i nie zamierza jej przespać. W związku z tym i ona intensyfikuje prace nad sztuczną inteligencją. Jakie będą tego efekty?

Z medialnych doniesień wynika, że kierownictwo Google poprosiło swoich ekspertów od sztucznej inteligencji, by nadać najwyższy priorytet projektowi, którego owocem będzie konkurent ChatGPT. Tworzony jest chatbot, który pozwoli uzyskać naturalnie brzmiącą odpowiedź na pytanie zadane w polu wyszukiwarki. To zmieni „doświadczenie” płynące z korzystania z tej strony. 

Wyszukiwarka Google zmieni się przez sztuczną inteligencję

Wygląda mianowicie na to, że już niebawem na stronie wyszukiwarki Google przycisk „Szczęśliwy traf” zostanie zastąpiony przez inny. Jego kliknięcie spowoduje, że zamiast listy linków otrzymamy tekstową odpowiedź na zadane pytanie. Będzie ona każdorazowo generowana na podstawie zapytania i dostosowana do użytkownika. Podobnie jak robi to ChatGPT. 

Firma nie chce jednak spieszyć się z udostępnianiem tej funkcji i trudno się tej decyzji dziwić. Gdyby wyszukiwarka Google podała błędne informacje, szczególnie w ważnej sprawie, to bez wątpienia miałoby to poważne konsekwencje. Dlatego rywal ChatGPT od Google ma powstawać w oparciu o takie priorytety jak bezpieczeństwo, dokładność i blokada dezinformacji. 

Źródło: New York Times, CNBC, Engadget

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  topiq
  1
  Rozumiem, że zintegrują to też do asystenta google? Bo póki co wyszukiwanie głosowe w telefonie przez asystenta daje czasem wyniki z czapy.
  • avatar
   Hunter432119
   1
   Ja bym udostępnił wszystkim deweloperom z dopiskiem ,,w fazie Alpha,,.
   • avatar
    zack24
    1
    A co z reklamami, co z pozycjonowaniem? Google co prawda na SEO nie zarabia, ale Google ADS? Ciekaw jestem implementacji takiego narzędzia. Chyba nie strzelą sobie w kolano, chyba, że odpowiedź AI będzie nawiązywać do reklamodawców.
    • avatar
     piomiq
     -3
     Wyszukiwarka Google już podaje konkretne odpowiedzi plus linki. Przykładowo wystarczy wpisać frazę "[jakaś nazwa tabletu] parametry" i zaraz pod polem zadawania pytań pojawia się odpowiedź. Podobnie dzieje się też z przelicznikiem walut, czy pogodą.
     Rozumie, że tu jednak mówimy o czymś bardziej zaawansowanym