Gry

Jednak się udało - Cyberpunk 2077 ozłocony

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
18 komentarzy Dyskutuj z nami

Świetne wieści dla wszystkich czekających na premierę Cyberpunk 2077. CD Projekt RED potwierdziło zakończenie prac nad grą.

Premiera Cyberpunk 2077 odbędzie się zgodnie z planem

Cyberpunk 2077 to chyba najbardziej wyczekiwana polska gra w historii. Ekipa CD Projekt RED zapowiada projekt na ogromną skalę i być może właśnie z tego powodu prace trwają wiele lat, nie udało się też uniknąć przekładania premiery. Wreszcie można jednak napisać, że tym razem przykrych niespodzianek nie będzie. Przed momentem wydano krótki, ale niezwykle istotny komunikat - Cyberpunk 2077 uzyskał status gold.

Co to oznacza? Zawsze to samo. Wszystkie kluczowe prace zostały ukończone i gra jest gotowa na premierę. Jak przypomniano, przygody w Night City można będzie zacząć 19 listopada. Nadmieńmy, że Cyberpunk 2077 zmierza na PC oraz Xbox One i PlayStation 4. Trafi również na Xbox Series X, Xbox Series S oraz PlayStation 5. Początkowo w ramach wstecznej kompatybilności (i Smart Delivery), ale w przyszłym roku wydana zostanie aktualizacja pomagająca wykorzystać większe moce obliczeniowe nowych konsol.

Po crunchu do celu

Warto tutaj przypomnieć, że oficjalna zapowiedź gry miała miejsce 30 maja 2012 roku. Kilka dni temu niepokój wywołały informacje na temat crunchu. Twórcy potwierdzili, że przeszli na 6-dniowy tydzień pracy.

Z drugiej strony to, że sytuacja wokół Cyberpunk 2077 jest opanowana sugerował pokazany spot telewizyjny gry. Premierę zaliczył podczas finałów NBA, a jak wiadomo czas antenowy nie należy wtedy do najtańszych. Pierwszoplanową rolę odgrywa tu Keanu Reeves, czemu trudno się dziwić. Zaangażowanie go do promocji Cyberpunk 2077 od początku wydało się świetnym pomysłem i nic dziwnego, że cały czas jest chętnie wykorzystywany.

Czekacie? Na jakiej platformie zamierzacie bawić się przy Cyberpunk 2077?

Źródło: CD Projekt RED

Warto zobaczyć również:

marketplace

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  _SnR_
  Tak. To teraz jeszcze tylko 120gb update w dzien premiery I mozna grac
  19
 • avatar
  Enpeiks
  Balonik widać jeszcze się pompuje :P
 • avatar
  danieloslaw1
  Przeciez ozłocic można gre na kazdym.etapie produkcji. Rownie dobrze moze to byc gra co wymaga roky pracy patrz fallout 76 a moze byc w 99% skonczona. To nic nie znaczy. Przekonamy sie w dniu premiery
 • avatar
  alien666
  Bardzo dobra informacja.I tak kupię jak stanieje.Jaka będzie, taka będzie.Zapewne nie będzie to "tragedia"pokroju Bethesdowego Fallouta :)
 • avatar
  cattani43
  Dzień premiery to dzień zakończenia Covid-19. A może się mylę?
 • avatar
  Micko93
  Lepiej późno niż później. :D
 • avatar
  TYGRYSEX
  Ta grafika z nagłówka - tylko dlatego wszedłem żeby zobaczyć czy Keanu nie płakał jak go ktoś projektował...
 • avatar
  MaxDamageDA
  Pytanie czy naprawdę skończyli czy akcjonariusze kazali...