Procesory

Core i9-9900K już nie będzie taki jak kiedyś - Intel wprowadził ważną zmianę

przeczytasz w 1 min.

Core i9-9900K zaliczał się do jednych z najciekawszych procesorów Intela – model ten wyróżniał się nie tylko dobrą wydajnością, ale też efektownym opakowaniem. Zaliczał, bo producent zdecydował o zmianie opakowania procesora.

Intel zmienia opakowanie procesora Core i9-9900K

Core i9-9900K to pierwszy procesor Intela, który otrzymał specjalne opakowanie. Układ był sprzedawany w plastikowej kapsule w kształcie dwunastościanu foremnego, która miała wyróżniać dawnego flagowca na tle innych układów.

Intel Core i9-9900K - zmiana opakowania
Intel informuje o zmianie opakowania w modelu Core i9-9900K - obecne wersje będą wysyłane do 10 lipca 2020 roku

Po 20 miesiącach od premiery układu, producent poinformował o rezygnacji z kapsuły. Decyzja jest podyktowana względami logistycznymi – zmiana opakowania na tradycyjne pudełko pozwoli zmieścić więcej procesorów w opakowaniu zbiorczym.

Core i9-9900K w nowym opakowaniu - co to znaczy dla klientów?

Czy zmiana jest istotna? Core i9-9900K na pewno był jednym z tych procesorów, który przyciągał uwagę klientów na sklepowych półkach… i w zasadzie na tym rola opakowania się kończyła. Nie miało ono żadnego wpływu na działanie komputera, a klienci kupowalii procesor ze względu na specyfikację i oferowaną wydajność. Plastikowa kapsuła była ciekawym dodatkiem, ale dla większości pewnie i tak nie miała większego znaczenia.

Intel Core 10. gen - opakowania
Intel Core i9-10900K też jest sprzedawany w specjalnym opakowaniu (nie jest ono jednak tak efektowne jak kapsuła z Core i9-9900K)

Inna sprawa to to, że niedawno zadebiutowały nowa generacja procesorów Intela, a Core i9-9900K został zastąpiony przez wydajniejszy model Core i9-10900K (i to on przejął miano najlepszego procesora do gier). Nowy flagowiec też jest sprzedawany w specjalnym opakowaniu.

Źródło: Intel, inf. własna

Więcej newsów o procesorach:

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  hex3n
  22
  Niesamowity news! Wow! A jakie torby wolicie: Te z Lidla czy te z Biedronki? :)
  • avatar
   KENJI512
   3
   Zdecydowanie wolę tradycyjny "prostopadłościan". Łatwiej to w szafce / piwnicy schować po zamontowaniu procesora, również źle nie wygląda. Oczywiście rozumiem fanów RGB i Streamerów, którzy woleliby w tle umieścić 20-ścian. Mimo to, myślę, że dobra decyzje, tylko czy dzięki temu będzie niższa cena?
   • avatar
    anathema77
    2
    ....czyli teraz będą mogli opuścić cenę o 2 tysiące ;)
    • avatar
     htm72
     1
     Musi być miejsce na półkach .
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      @Paweł Maziarz
      Panie kolego, Ty tak na poważnie z tym "newsem"?
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       W kwadratowe pudełko można coś spakować i wysłać paczkomatem. Na taki dwunastościan ciężko przykleić etykietę. Poza tym mogą naliczyć opłatę za niestandardowe opakowanie.
       • avatar
        Pawlus
        0
        Ja swoje opakowanie gdzieś do piwnicy wepchałem więc nie robiłoby mi to żadnej różnicy. Fakt ładnie wyglądało, ale żeby od razu robić z tego wystawkę? Litości...
        • avatar
         Erikson83
         0
         Kogo pudełko obchodzi ? Jak dla mnie to mogą go nawet w folii bombelkowej sprzedawać byle by było taniej