• benchmark.pl
 • Mobile
 • Ładowanie smartfonów w 15 minut. Chińczycy chwalą się nowym rozwiązaniem
Mobile

Ładowanie smartfonów w 15 minut. Chińczycy chwalą się nowym rozwiązaniem

przeczytasz w 1 min.

IQOO oraz Oppo zapowiadają, że już wkrótce użytkownicy smartfonów będą mogli cieszyć się imponująco szybkim ładowaniem baterii.

iQOO (Vivo) opracowało ładowanie Super FlashCharge 120W

Smartfon z dobrą baterią to dla wielu prawdziwy skarb. Producenci mają dość mocno ograniczone pole manewru jeśli chodzi o pojemność, ale zauważalnie eksperymentują z technologiami ładowania. Są one coraz bardziej efektywne i wygląda na to, że do tej pory mieliśmy do czynienia jedynie z przedsmakiem tego, co można tu osiągnąć. Najnowsze rozwiązanie przygotowane przez iQOO (Vivo) zapowiada się imponująco.

I nie jest to stwierdzenie na wyrost. Technologia Super FlashCharge 120W sprawi, że smartfon z baterią o pojemności 4000 mAh (a precyzując, z dwiema bateriami po 2000 mAh) zostanie naładowany od 0 do 100% w 15 minut, a od 0 do 50% w zaledwie 5 minut.

Ładowanie 125W w smartfonach. Na pierwszy ogień Oppo

Obecnie technologie szybkiego ładowania szczególnie mocno promują chińscy producenci smartfonów. Za jednego z liderów uznawane jest Oppo. Już za dwa dni poznać mamy więcej szczegółów na temat kolejnej nowości, trudno jednak przewidzieć, czy od razu zaprezentowany zostanie komercyjny smartfon czy jedynie prototyp lub sama ładowarka. Nie sposób jednak pominąc zbliżającą się zapowiedź, Oppo wspomina bowiem o ładowaniu 125W.

Od razu nasuwają się dwie kwestie - temperatura podczas ładowania oraz żywotność obciążonej nim baterii. W przypadku pierwszej z nich Vivo od razu zaznacza, że producenci smartfonów będą musieli zadbać o bardziej zaawansowane chłodzenie niż zwykle. Druga póki co pozostaje w sferze domysłów, a odpowiedź dadzą dopiero testy.

Źródło: Sparrows News, @oppo

Warto zobaczyć również:

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  20
  Teraz czekamy na to, żeby smartfony działały 2 tygodnie na jednym ładowaniu. Bo tutaj postępu nie ma od kilkunastu lat.
  • avatar
   raffal81
   12
   IPHONE ładuje się 1 min w mikrofalówce ;]
   • avatar
    Barubar24
    7
    A żywotność baterii to pewnie jakieś 3 miesiące.
    • avatar
     MokryN
     3
     Moj telefon ląduję się godzinę. Tylko szkoda ze wytrzymuje jeden dzień (góra dwa).
     • avatar
      xmas78
      3
      Jestem ciekaw temperatur akumulatora.. w telefonie.
      Jak zajmowałem się modelarstwem RC, już dawno temu były szybkie ładowarki do akumulatorów. Ale trzeba było robić tunele do chłodzenia, bo można było je przegrzać i spalić.
      • avatar
       Damiano1302
       1
       W OnePlusach nie będzie problemu z temperaturą i żywotnością baterii, ponieważ system szybkiego ładowania nie znajduje się w telefonie ale w kostce.
       Dzięki czemu grzeje się kostka a nie telefon. Co również oznacza że bateria nie jest narażona na utratę części żywotności. Minusem takiego rozwiązania jest to że szybkie ładowanie działa TYLKO z oryginalną kostką oraz kablem OnePlusa. Ale to chyba nie wielka cena za takie udogodnienie?
       • avatar
        dolph
        0
        Mam ładowanie w 10 sekund! Wymienna bateria! Co to za problem żeby było jak w starych nokiach ? Komuś to oczywiście przeszkadzało... a teraz płacz
        • avatar
         Adrianwo
         0
         WOŃ MI CHIŃCZYKOM Z EUROPY!!!
         Z*ić Xi Jinpinga!!!